Két új játékossal, és egy új csapatkapitánnyal vág neki NBI/B-s férfi együttesünk a hónap végén rajtoló új szezonnak. A továbbra is Stephen Arigbabu, valamint segítője, Katona...
Budácsik Dorottya is tagja lesz az U23-as 3x3-as világbajnokságra utazó magyar női válogatottnak, amely a selejtezőcsoportok egyik legjobb másodikjaként vívta ki a részvétel jogát....
A szkopjei B csoportos U16-os Európa-bajnokságon 9. helyen végzett magyar fiúválogatott erőssége volt két akadémistánk, Halasy Örs és Zöldi Péter. A betegségek által sújtott...
NŐI KOSÁRLABDA
A Vasas Sport Club Alapszabályába 2006-ban bekerült kosárlabda egészen fiatal sportágnak számít a Vasas százéves történetében. Az MKB-Euroleasing, illetve Farkas Balázs szerepvállalásával, továbbá a pasaréti létesítményfejlesztéssel megnyílt a lehetőség, hogy a Vasas együttműködésre lépjen az 1995-ben létrehozott Csata DSE leány kosárlabdaműhellyel. A Tursics Sándor által kidolgozott koncepció emberi és szakmai értékeit a többségében saját-nevelésű játékosok az elmúlt négy szezonban már az első osztályú bajnokság középmezőnyében kamatoztatják. A női szakág elsődleges célja, hogy a tehetséget felismerje, kiválassza és gondozza azt egészen felnőtt korig, így adva minél több értékes játékost a magyar kosárlabdasportnak. 24 korosztályos bajnoki cím és számos nemzetközi eredmény fémjelzi ennek sikerességét. Köztük is talán a legfényesebb a 2009-es moszkvai diadal, mely során az U15-ös csapat veretlenül nyerte meg hét másik bajnokcsapat előtt a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség által kiírt Bajnokok Tornáját. A szakosztály széles utánpótlás bázissal rendelkezik a kerületi iskolákba kihelyezett oktatásnak köszönhetően. A gyerekek képzését részben saját nevelésű játékos-edzők irányítják.
Az eredményes szakmai munka és a kiváló körülmények az MKOSZ figyelmét is felkeltették, amelynek következményeként 2011-ben a Vasas lett Magyarország első akkreditált Kosárlabda Akadémiája. A pasaréti műhely számos korosztályos és felnőtt válogatott játékost nevelt már ki a magyar kosárlabdasport számára.
A saját utánpótlására építő felnőtt csapat megalakulása óta az NB I-ben szerepel.
FÉRFI KOSÁRLABDA
A fiú kosárlabdázóknál, csak úgy mint a lányoknál, mérföldkőnek számít a 2006-os Alapszabály módosítás. Az MKB-Euroleasing és Zöldi Péter közreműködésével a Vasas együttműködésre lépett az MKB-Euroleasing Kosársulival, ezzel a kosárlabda szakosztályon belül létrejött a férfi szakág is. Ennek keretében talált új otthonra az Armaghani Saeed által vezetett Kosársuli, amely azóta a Vasas kosárlabda szakosztályába olvadva működik tovább. Az így megváltozott feltételrendszer új lehetőségeket adott a további fejlődésre, és ma már nyolc edző irányításával több mint 250 gyerek tanul kosarazni. Míg az idősebbek Pasaréten, a legfiatalabbak 7-10 éves kor között a szakosztály szakmai vezetése által koordinált Mustármag-program keretében tíz partner iskolában vesznek részt foglalkozásokon, előkészítő edzéseken, és ott történik a gyerekek toborzása és kiválasztása. A program iskolai testnevelő tanárok bevonásával oktatja tanfolyami keretek között a kosárlabdázás alapjait, majd ismerteti meg a fiatalokkal a versenyzés élményét a Nyuszi Kupa versenyrendszerben.
Az innen kikerülő játékosok később különböző területi és országos bajnokságokban folytathatják pályafutásukat, majd a legtehetségesebbek az utánpótlás-nevelés rendszeréből kilépve, a klub kapcsolatain keresztül lehetőséget kapnak, hogy akár itthon, akár külföldön a felnőtt mezőnyben is bemutatkozzanak. Erre jó példa Timkó Norbert esete, aki hosszú előkészületek után 16 évesen szerződött az FC Barcelonához.
A játékosbarát hozzáállás, a magas színvonalú kosárinfrastruktúra és a megfelelő szakértelem mind hozzájárultak ahhoz, hogy a Vasas-MKB-Euroleasing Kosársuli az ország egyik legerősebb és legsikeresebb nevelőegyesületévé váljon.
Az eredményes szakmai munka és a kiváló körülmények az MKOSZ figyelmét is felkeltették. 2010-től már a fiú vonalon is Pasarét látja el az Észak-Magyarország-i Régióközpont szerepét, majd 2011-ben a Vasas lett Magyarország első akkreditált Kosárlabda Akadémiája.
A nagy sikerként könyvelheti el a szakosztály a 2014/15-ös szezonban az U17-es együttes ezüstérmes helyét a fiatalok Európa Ligájában (EYBL), valamint hogy két idénnyel később több saját nevelésű játékosunk is bemutatkozhatott felnőtt csapatunk tagjaként a honi kosárlabda legmagasabb osztályában, az NB/I A-ban, miután az előző szezonban a Vasas Akadémia kiharcolta a feljutást a legjobbak közé. 2016/17-ben a csapat végül kiharcolta az élvonalban való bennmaradást, de a szakosztály vezetése úgy döntött, hogy az akadémia érdekeit a másodosztályú tagság jobban szolgálja, így visszaléptek az NB I/A küzdelmeitől. Azóta is ott pallérozódik a saját nevelésű játékosokra épülő felnőttcsapat.