Jenkei Dániel, 2022.04.24. | Úszás

Tizenegy éremmel zárta a Vasas SC a debreceni úszó országos bajnokságot, három női váltónk is bajnok lett, a klubok közötti éremtáblán pedig az előkelő hatodik helyen végeztünk.

Ahogy a felvezetőben írtunk róla, rekordlétszámmal nevezett a Vasas SC a debreceni országos bajnokságra, a négy nap után pedig elmondhatjuk, hogy a mennyiséghez minőség is társult, hiszen a mieink remek eredményeket hoztak.

Dr. Egressy János és Lőrinczi György tanítványai összesen negyvennyolc döntőt úsztak, tizenegy érmet nyertek és a hatodik helyen végeztek az egyesületek dobogós összesítésében.

Főleg a női váltókban sikerült nagyot alkotni, hiszen három egységünk is aranyérmes lett.

Sorrendben a 4x100-as vegyesváltó (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni), majd a 4x100-as gyorsváltó (Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Zbiskó Evelin, György Réka), végül pedig a 4x200-as gyorsváltó (Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Szimcsák Mira, Szabó-Feltóthy Eszter).

Gyurinovics Fanni egyéniben 50 és 100 gyorson szerzett ezüstérmeket, váltóban pedig egyéni csúcsot úszott az utóbbi számban, így készülhet a budapesti vizes világbajnokságra.

Szabó-Feltóthy Eszter a váltóaranyak mellett mindhárom hátúszó számában (50, 100, 200) bronzérmet nyert, így ő is komoly éremkollekcióval tér haza Debrecenből.

Bronzérmes lett György Réka 200 vegyesen, Sós Dániel 100 mellen és a 4x100 férfi gyorsváltónk (Sós Dániel, Bujdosó Zsombor, Nyilas Kornél, Babik Barna) is összetempózott egy remek harmadik helyet.

Ezen kívül még több kiváló döntős eredmény is született, fiatal versenyzőink is kitettek magukért.

Soha rosszabb országos bajnokságot, jövő hét folyamán pedig a főszereplők is elmondják majd, hogyan látták a debreceni viadalt.

További döntős helyezéseink (abszolút beérkezési sorrend alapján)