Jenkei Dániel, 2024.03.31. | Vízilabda

Nem nyomott a tét, a VasasPlaket profi munkát végzett, és magabiztosan, három góllal verte a Komjádiban a BVSC-t.

OB I, középszakasz, 4. forduló
VasasPlaket –
BVSC 14-11 (4-3, 3-3, 3-2, 4-3)
Komjádi uszoda, 600 néző.

Vezette: Vogel G., Csanádi.

Vasas: Lévai – Bátori 1, Sz. Rasovics 4, Dedovics, Gábor L. 1, Lakatos S. 1, Dala D. Csere: Bedő 2, Randjelovics, Konarik, Burin 3, Batizi 2, Szűcs L.
Edző: Szlobodan Nikics

BVSC: Gyapjas V. – Mészáros M. 2, Tátrai D. 3, Csacsovszky E. 1, Csacsovszky A., Gyárfás 1, Horváth Á. Csere: Csapó M. 2, Bundschuh, Mészáros Cs., Kovács P. 2, Gál D., Balogh B.
Edző: Kemény Kristóf

Gábor Lőrinc, majd Lakatos Soma gyors góljaival pillanatok alatt 2-0 állt a táblán.

Szeretjük az ilyen kezdéseket, azt pedig még jobban, ha egy ilyen fontos meccsen egy pillanatig sem vezet az ellenfél.

Ez most megadatott, de ahogy várni lehetett, finoman szólva sem volt sétagalopp a jövendő bajnoki elődöntő szempontjából is kulcsfontosságú rangadó.

A mieinknél Lévaitól kezdve számos remek egyéni teljesítmény akadt, de így is csak a negyedik negyedre sikerült szétnyitni a találkozót, akkor végre négygólos előnyt szerezve. Addig nem is igazán szusszanhattunk, hiszen hiába játszottunk jól, Gyárfás Tamásék ott lihegtek végig a nyakunkban.

A hajrára azonban már nem maradt nyitott kérdés, összességében így meggyőző és magabiztos győzelmet sikerült aratni a maroknyi, ám annál hangosabb Vasas-tábor biztatása mellett.

Bár még mindkét csapatnak lesznek komoly meccsei a középszakaszban, jó eséllyel ugyanez lehet a bajnoki elődöntős párharc is, amit a mai sikernek köszönhetően nulláról (vagyis 3-3-ról) indíthatunk majd. Nem mellesleg, a vasárnap esti győzelemmel a tabella második helyére ugrottunk.

Ez volt ma a cél, és ez ma maximálisan sikerült is, de a java még csak most jön!