Nagy Dániel, 2024.03.14. | Úszás

Fiatal úszónk, Varga Levente két távon is bronzérmet szerzett a veszprémi medencés viadalon.

Két vasasos úszó indult a medencés hosszútávúszó országos bajnokságon, amit Veszprémben rendeztek meg.

Az U18-19-es kategóriában Varga Zsófia 1500 méteren zárt hatodikként, öccse, Varga Levente viszont kétszer is dobogóra állhatott: az U15-16-osok között 1500 és 7500 méteren is harmadikként csapott a célba.

„Levi szeptemberben, a nyíltvízi ifjúsági Eb-n ötödik lett Korfun, az új évadban viszont korosztályt lépett, elsőéves az új kategóriájában, így nehezebb dolga lesz kiharcolni a helyét a következő kontinensviadalon – kezdi a rövid értékelőjét klubunk szakosztályának vezetőedzője, Dr. Egressy János. – Ez az eredmény túl sokat nem nyom a latban a válogatott szempontjából, május végén lesz majd a Maty-éren nyíltvízi verseny, ami válogatóként szolgál majd a bécsi korosztályos Eb-re. A két dobogós hely nagyon jó, bíztató a folytatásra nézve, attól függetlenül, hogy a medencés és a kinti hosszútávú bajnokság két külön műfaj. Várakozáson felüli teljesítmény és eredmény volt ez. Testvére, Zsófi most nem úszott annyira jól, de hamar összeszedte magát, ezen a héten már sokkal jobban ment neki. Szimcsák Mira erre az eseményre nem jött haza Amerikából, de a válogatón már itt lesz, Szabó-Feltóthy Eszter pedig a medencés programjára fókuszál, olimpiai kerettagként nem fért bele az indulás.”