Nagy Dániel, 2024.02.23. | Kézilabda

Fordulatos, szoros meccsen jól hajráztunk, így fontos pontokat szereztünk a DKKA otthonában az NB I 16. fordulójában.

NB I 16. forduló

Dunaújvárosi KKA–Vasas SC 27–29 (13–16)

Vasas SC: Balog (kapus) – Domokos 4, Boldizsár 2, Dombi 2, Györfi 1, Juhász 6, Oláh 7. Csere: Szilovics 3, Pénzes 2, Sirián 1, Fodor 1, Lengyel, Ferenczy, Mihály, Vámosi, Zsigmond (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/7 , ill. 5/5

Izgalmas összecsapásra volt kilátás a Dunaújváros elleni, idegenbeli meccsünkön, ugyanis közvetlen riválisunkhoz látogattunk, legalábbis a tabella alapján: mindkét együttes 10 ponttal várta az NB I 16. fordulóját, igaz, mi eggyel többször léptünk eddig pályára. A vasasos lányoknak extra motivációt jelentett, hogy az eddigi 2024-es bajnokijainkon nem tudtunk pontot szerezni, sokat jelentett volna, ha éppen idegenben tudjuk újrakezdeni a „gyűjtögetést”.

Az első támadás egyik oldalon sem hozott gólt, majd Oláh Kyra hetesével mi szereztük meg a vezetést. Két villámgyors találattal azonban fordítottak a hazaiak – 4–4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Tíz perc kellett hozzá, hogy valamelyik fél elhúzzon kettővel, ezt a hazaiak tették meg, nagyobb előnybe viszont nem kerültek, sőt 9–9 után Boldizsár Bianka duplázott, így mi léptünk el minimálisan. Domokos Dalma jól kezdett, 5 perc alatt négyszer is beköszönt a jobbszélről, de ki kell emelni, Balog Juditot is, aki két hetest fogott ebben a periódusban, mindkétszer egálnál. A félidő utolsó tíz percére beállt Szilovics Fanni, aki rögtön főszerepbe került, két gyors góllal 13–10-re alakította az állást, és a harmadik találatához sem kellett sok, a lövése a felső lécről pattant ki; közel álltunk hozzá, hogy néggyel szökjünk el.

Ezt követően is támadhattunk a négygólos vezetésért, ám a játékrész hajrájában sajnos több eladott labda is becsúszott a játékunkba, amit kihasznált a DKKA, és feljött 13–12-re, ám az utolsó másfél percben visszaállítottuk a plusz hármat: Juhász Fanni kiszorított helyzetből bravúrosan „csempészte” a hálóba a labdát, a dudaszó előtt pedig irányítónk Sirián Szederkét találta meg a falban, aki nem hibázott (13–16). Jól zártuk a félidőt!

A másodikat viszont rosszul kezdtük: dunaújvárosi gólokkal folytatódott a meccs, közben Juhász Fanni is szerzett kettőt, egy kis ideig még tartottuk a vezetést. A DKKA viszont három perc alatt 4–0-t futott, fordított, így a meccs utolsó harmadának kezdetétől nekünk kellett futni az eredmény után – tettük ezt remekül! A 45. és az 50. perc között mi futottunk 4–0-t, amiben az emberhátrány sem állított meg minket, ami után egyszer – hat minutummal a lefújás előtt – még egyenlítettek a hazaiak, a vezetést viszont nem tudták visszavenni, helyette újra elléptünk, és nem engedtük ki a két pontot a kezünkből.

Az év első pontjait szereztük meg ezzel, méghozzá kulcsfontosságúakat, így jó passzban várjuk a válogatott szünet kezdetét. Legközelebb egy hónap múlva játszunk bajnokit, otthon, a Békéscsaba ellen.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Nagyon boldogok vagyunk, a stábbal és a lányokkal rengeteget dolgoztunk azon, hogy a teljesítmény végre összeálljon, és pontot, pontokat hozzon. Két hasonló helyzetben álló csapat találkozott, mindkét félnek kiemelten fontos volt, hogy jól alakuljon az összecsapás – ez igaz minden olyan találkozóra a bajnokságban, amikor hasonló képességű együttesek találkoznak. Ráadásul ez a győzelem most idegenben adatott meg nekünk; igazolta, hogy jó úton haladunk, annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben valami hiányzott, szerencsétlenek voltunk, volt, hogy saját magunkat vertük meg. Ez a két pont a tabellán rengeteget ér, pszichés oldalról pedig még annál is többet. Óriási lelkierőről tettünk tanúbizonyságot, fejben és akaratban egyaránt magas szinten kellett teljesítenünk a sikerhez. Az különösen sokat számít, hogy többször is átlendültünk a holtponton, mondhatni »négyszer kellett megnyernünk« a meccset.”