Nagy Dániel, 2024.01.27. | Kézilabda

Nem bírtunk a Fehérvárral hazai pályán, kikaptunk az NB I 13. fordulójában.

NB I 13. forduló

Vasas SC–Alba Fehérvár KC 22–24 (11–12)

Vasas SC: Zsigmond (kapus) – Domokos 1, Ferenczy 1, Dombi 3, Szilovics 9, Juhász 1, Oláh 3. Csere: Sirián 2, Györfi 1, Vámosi 1, Pénzes, Mihály, Boldizsár, Lengyel, Fodor, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3 , ill. 2/2

Elérkezett 2024 első hazai bajnokija a csapatunknak a női kézilabda NB I-ben, szombat este az Alba Fehérvár együttesét fogadtuk. Régóta várt pillanat volt ez, hiszen több mint két hónap után léphettünk fel újra a Sterbinszky-csarnokban. Ahogyan mindkét fél kiemelte az összecsapás előtt, szoros találkozóra volt kilátás, ráadásul arra is figyelnünk kellett, hogy egy esetleges fehérvári diadallal az ellenfél beérte volna a gárdánkat a tabellán, a győzelmünk viszont rendkívül értékes pontokat jelentett volna nekünk.

Annak ellenére, hogy Ferenczy Diána betörése után mi szereztük meg a meccs első gólját, a vendégek kezdték jobban az összecsapást, hamar elhúztak két találattal. Főleg amiatt bosszankodhattunk, mert a helyzeteink megvoltak, sokszor sikerült a figura, az utolsó lépést viszont többször is elrontottuk. Emiatt aztán futnunk kellett az eredmény után, sokáig egy-két-háromgólos Fehérvár-vezetésen ingázott az eredmény. Oláh Kyra hibátlanul dobta a heteseket, amivel fokozatosan olvadt a hátrányunk, emellett a kapusunk, Balog Judit remekül szállt be, így egy gólra zárkóztunk, sőt támadhattunk az utolsó percben az egyenlítésért. A lövésünk sajnos blokkot ért, így 12–11-es vendégelőnnyel mentek el a szünetre a lányok, ettől függetlenül mi zártuk jobban a játékrészt, bízhattunk a jó folytatásban.

Ami az első félidő utolsó támadásából nem sikerült, az sajnos a második játékrész elsőjéből sem. A fehérváriak szerezték az első találatot, majd ismét elhúztak, a 41. percben pedig az addigi legnagyobb különbséget alakították ki (13–17). Támadásban teljesen megtorpantunk, 15 perc alatt mindössze kétszer tudtuk bevenni a vendégek kapuját, így nehéz helyzetből futhattunk neki az utolsó negyednek. De nem adtuk fel, a mínusz hatot pár perc alatt megfeleztük, Szilovics Fanni bombájával pedig még közelebb kerültünk ellenfelünkhöz – időt is kért a fehérváriak vezetőedzője. Átlövőnk újabb találatával az utolsó 7 perc 19–20-as állásról kezdődött, újra nyílt volt a meccs – ám sajnos ekkor ismét megtorpantunk. A végjátékot, ezzel együtt a találkozót is megnyerte a Fehérvár, amely a sikerrel pontszámban utolért minket a tabellán.

Az év első vasasos pontjai tehát még váratnak magukra; folytatás jövő szombaton, a Budaörsöt fogadjuk a csarnokunkban.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok a Fehérvárnak, jobb teljesítményt nyújtottak ma. Sokat hibáztunk egyénileg, veszítettünk párharcokat, főleg a kapusokkal szemben. Az emberelőnyeinket nem tudtuk kihasználni, ami borzasztó adat. Munkás csapat vagyunk, dolgozunk tovább; a folytatásban rendezni akarjuk a sorokat.”

Dombi Katalin: „A várakozásnak megfelelően nagyon küzdelmes meccset játszottunk. Hullámzó volt a teljesítményünk, főleg támadásban – sok ziccert hibáztunk. Folytatjuk a munkát, egy percre sem adjuk fel!”

1. FTC 13 13 -   - 478-325 26
  2. Győr 14 12 -   2 497-318 24
  3. Mosonmagyaróvár 13 12 -   1 454-349 24
  4. Debrecen 13 10 -   3 393-313 20
  5. Budaörs 13   6 1   6 361-386 13
  6. Vác 12   6 -   6 324-324 12
  7. Fehérvár 13   4 2   7 354-395 10
  8. Vasas SC 13   4 2   7 329-372 10