Nagy Dániel, 2023.11.19. | Kézilabda

A második félidőben megállíthatatlanok voltunk, az év utolsó hazai bajnokiján ötgólos győzelmet arattunk a Kisvárda ellen.

NB I 9. forduló

Vasas SC–Kisvárda 30–25 (16–17)

Vasas SC: Zsigmond (kapus) – Domokos 6, Ferenczy 1, Dombi 4, Szilovics 7, Juhász 1, Fodor 2. Csere: Oláh 5, Sirián 2, Boldizsár 1, Györfi 1, Gaschler, Vámosi, Pénzes, Mihály, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5 , ill. 3/4

Az év utolsó hazai NB I-es bajnokija következett a kézilabdacsapatunknak vasárnap este: a Sterbinszky-csarnokban azt a Kisvárdát fogadtuk a 9. fordulóban, amelytől a hétközi kupameccsen sima vereséget szenvedtünk. A találkozó nem csak a visszavágás lehetősége miatt volt fontos: mi a hatodik, a vendégek a hetedik helyről várták a kezdést, győzelem esetén pedig az ötödik pozícióba ugrottunk volna a tabellán.

A lányoknak plusz motivációt adhatott – a remek hangulatot generáló szurkolóink mellett – hogy a Vasas-család több tagja is kilátogatott buzdítani a csapatot, a kezdődobást Szilágyi Áron végezte el, aki utána a lelátóról drukkolt az A-Híd VasasPlaket vízilabdázóival együtt.

Az hamar megmutatkozott, hogy sikerült rendezni a sorokat, másik arcunkat mutattuk a szerdai találkozóhoz képest. Zsigmond Panna védésével startolt a meccs, a második támadásából pedig már megszerezte a vezetést a Kisvárda, ennek ellenére jó kezdésről beszélhettünk, pár perc alatt 3–1-re fordítottunk. Az első bő tíz perc remekül sikerült, kétszer is elhúztunk három góllal, ám a vendégek fokozatosan faragtak belőle, negyedórát követően pedig egyenlítettek. Ez láthatóan megzavarta a csapatunkat, a játékrész hajrájára a vezetést és az irányítást is átvette a Kisvárda. Hosszú perceken át futottunk az egyenlítésért, ami Györfi Dóra átlövésével sikerült is (14–14). A várdaiak még kétszer vezetést szereztek, mi mindannyiszor válaszoltunk, sőt az előnyért is támadhattunk fél perccel a vége előtt, ehelyett hátrányba kerültünk (16–17), amit az utolsó másodpercekben már nem tudtunk egalizálni. Izgalmas második félidőre volt kilátás!

A 17 kapott góllal nem lehettünk elégedettek az első 30 percben, ezt a lányok is tudták; ennek megfelelően egészen hihetetlen második félidőt mutattunk be. Hogy a védekezésünk milyen hatékonyan működött, jól mutatja: 23 perc alatt mindössze 3 (!) lövés talált utat a kapunkba, ennek hála olyan előnyt építettünk fel, hogy a hajrára valódi izgalmakat nem is hagytunk. Balog Judit elkapta a fonalat a kapunkban, Oláh Kyra hibátlanul büntetőzött (5/5), Szilovics Fanni a mezőny legeredményesebbje lett (7 gól), a jobbszélről pedig Domokos Dalma hozott extrát, de mindenki óriási dicséretet érdemel, nagyot játszottak a lányok.

Sikerünkkel immár négy bajnoki óta veretlenek vagyunk, a vb-szünet előtt pedig felléptünk a tabella ötödik helyére!

Most hat hét szünet következik, a következő bajnokinkat december 30-án játsszuk a Budaörs otthonában.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok a csapatomnak. Azok a pontok, amiket a taktika esetében átbeszéltünk, már az első félidőben is működtek, de akkor még megijedtünk a saját árnyékunktól. A folytatásra viszont úgy jöttünk ki, a legfontosabb átadásaink pontosak voltak, a védekezésünk is összeállt a kapusteljesítménnyel együtt. Komoly sportolói teljesítmény, hogy a szerdai kupameccs tapasztalatait feldolgozva ilyen produkciót mutatott be a CSAPAT. Köszönöm a stábnak is a felkészítést, óriási szerepük van benne, hogy így bírtuk az e heti duplameccset, és a mai hajrát. Köszönjük a szurkolóinknak az egész féléves támogatást, ugyanúgy a mai hangulatot is, az pedig bebizonyosodott, hogy a Vasas egy nagy család: itt voltak a vízilabdázóink, és Szilágyi Áron is a tiszteletét tette. Nagy a boldogság a csapatnál.”

Domokos Dalma: „Amiket megbeszéltünk az edzésen, abból mindent megvalósítottunk a pályán. Ez volt az igazi arcunk, nem a szerdai rossz teljesítmény. Köszönjük a szurkolóknak a mai támogatásukat is!”

1. Mosonmagyaróvár 11 10 - 1 378-287 20
  2. Győr 11 9 - 2 395-251 18
  3. FTC 9 9 - - 339-224 18
  4. Debrecen 9 8 - 1 286-218 16
  5. Vasas 10 4 2 4 253-281 10
  6. Vác 10 4 - 6 262-278   8
  7. Fehérvár 10 3 1 6 277-308   7
  8. Budaörs 10 3 1 6 280-312   7