Jenkei Dániel, 2023.11.02. | Vízilabda

A várt őrült hangulatban, a végét kicsit izgalmassá téve nyerte meg harmadik Eurokupa-csoportmeccsét zsinórban az A-Híd VasasPlaket. Szép munka volt!

LEN Eurokupa "B" csoport
Apollon Szmirnisz – A-Híd VasasPlaket 8-10 (2-4, 1-2, 4-2, 1-2)

Gólszerzőink: Burián G. (5), Rasovics Sz. (2), Batizi B., Randjelovics Sz., Dedovics N.

Úgy kezdődött, hogy a görögök, valószínűleg nem véletlenül, a hazai ultrák elé helyezték el azt a kispadot, ahol a mieink kezdték a meccset.

Így aztán a folyamatos kamionduda és hajókürt-koncert mellett az Apollon szurkolók párcentis közelségét és fenyegető mozdulatait is élvezhették csapat -és stábtagjaink az időkérések alatt.

No de ki is csodálkozik ezen? Athénban játszottunk, és hát bőven van szépsége is ennek az őrült atmoszférának.

Főleg, ha nyerünk...

És nyertünk!

A parádésan kezdő (és folytató) Burián góljaival gyorsan megléptünk, utána viszont kezdett ijesztővé válni a helyzet, amikor 6-2-es vezetés után a negyedik negyed közepén már 8-8 állt a táblán.

A végén azonban helyén volt a Vasas-szív és az ész: Lévai nagyokat védett, Rasovics és Burián pedig szépen lezárták a meccset.

10-8-as Vasas-siker lett a vége, megvan háromból a harmadik győzelem, kilenc ponttal vezetjük a csoportot.

A másik találkozón a Savona 14-7-re verte a Honvédot a csoportunkban, így az olaszok hat ponttal, a Honvéd hárommal, a mostani görög ellenfelünk pedig továbbra is pont nélkül áll.