Nagy Dániel, 2023.10.28. | Kézilabda

Óriási csatában bravúros győzelmet arattunk a Praktiker-Vác ellen az NB I 7. fordulójában.

NB I 7. forduló

Vasas SC–Praktiker-Vác 26–23 (15–13)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Mihály 5, Ferenczy, Juhász 2, Dombi 1, Szilovics 6, Oláh. Cserék: Lengyel 3, Boldizsár 3, Sirián 3, Györfi 1, Pénzes 1, Domokos 1, Vámosi, Gaschler, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/3 , ill. 2/3

A tabella alapján szoros meccsre volt kilátás a női NB I 7. fordulójában, a kilencedik kézilabdacsapatunk a hetedik Praktiker-Vácot fogadta szombat délután. Mindössze egy pont választotta el a két együttest a kezdés előtt, így egy esetleges sikerrel előztünk volna; ez viszont semmiképp sem volt könnyű feladat, hiszen a vendégeknél válogatott játékosokat is figyelhettünk.

Az első percben egyből két gól esett, a vendégek találatára rögtön válaszoltunk, nem sokkal később pedig a vezetést is átvettük – Dombi Katalin pattintott ziccerben a kapuba. Fej-fej mellett haladtak a felek az elején, kétgólos különbséget először a 12. percben jegyezhettünk fel, sajnos a vendégek javára (5–7). Ezt aztán háromra is növelték, ám negyedóra után a szemszögünkből remek periódus következett, közel tíz percen át nem kaptunk gólt, míg mi dobtunk ötöt. A 21. percben Györfi Dóra átlövésével egalizáltunk (10–10), kevéssel később pedig már a vezetésnek tapsolhattunk, Juhász Fanni szép bejátszása Sirián Szederkét találta meg, a beállónk pedig kíméletlen volt; erre Mihály Petra tett rá még egy lapáttal (12–10). A hajrában még egyszer egyenlítettek a váciak, ám az utolsó perceket mi bírtuk jobban, Boldizsár Bianka lövése után pedig 15–13-ra alakult az állás, ekkor jött a dudaszó.

A második félidő a gólunkkal indult, először vezettünk hárommal, ám hamar kétperces büntetést kaptunk, az emberelőnyt pedig kihasználta a Vác, feljött 17–16-ra. A 40. percben egyenlítettek is, ám Pénzes Laurának hála újra előnybe kerültünk – fontos találat volt, ugyanis ezt ötperces gólcsend követte. Mi törtük meg, ráadásul a következő gólok is hazai oldalról érkeztek: 22–18-ra alakítottuk az állást, a hajrá is erről kezdődött meg, amelyben a vendégek 12 perc után találtak be újra. Okosan kézilabdáztunk a végjátékban, ráadásul a háromszor két perc emberhátrány sem törte meg a lányokat, akik két gólnál közelebb nem engedték magukhoz a váciakat; kiváló hangulatban, remek játékkal fontos győzelmet arattunk, 26–23 lett a vége!

ÉRTÉKELÉSEK

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok az ellenfélnek, mert óriási csatára késztettek minket, a csapatomnak pedig duplán jár a gratuláció: a héten taktikai és fizikális szempontból is maximálisan odatették magukat a lányok a felkészülés során. Ami külön dicséretes, hogy mikor elöl hibáztunk, hátul kétszeresen javítottunk. Kapusunk, Zsigmond Panna oroszlánrészt vállalt a védéseivel a sikerben; remek volt az összehangja a mezőnyjátékosokkal, emellett a bravúrok is érkeztek. Nagyon örülünk a két pontnak, de maradunk a földön, dolgozunk tovább.”

Zsigmond Panna: „Nem volt túl nehéz dolgom, mert remekül működött előttem a védelmünk. A ziccerek tekintetében jó napot fogtam ki, úgy tudtam mozogni, hogy szerencsére elakadtak bennem a lövések. Amit támadásban elrontottunk, hátul javítottuk, igazi csapatként küzdve nyertük meg ezt a meccset.”

1. Mosonmagyaróvár 9 8 - 1 303-232 16
  2. Győr 8 7 - 1 300-180 14
  3. FTC 7 7 - - 274-166 14
  4. Debrecen 7 6 - 1 221-167 12
  5. Budaörs 7 3 1 3 194-213   7
  6. Kisvárda 7 3 1 3 178-204   7
  7. Vasas 8 3 1 4 202-235   7
  8. Vác 8 3 - 5 200-227   6