Nagy Dániel, 2023.10.04. | Kézilabda

Nem bírtuk tartani a lépést a Győri Audi ETO-val, a vendégek végül húsz góllal nyertek az NB I 11. fordulójából előrehozott bajnokin.

NB I 11. forduló

Vasas SC–Győri Audi ETO KC 20–40 (8–20)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Mihály, Boldizsár 1, Pénzes 1, Dombi 1, Szilovics 2, Oláh 5. Cserék: Ferenczy 3, Györfi 2, Domokos 2, Sirián 1, Gaschler 1, Vámosi 1, Fodor, Lengyel, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/6 , ill. 0/1

Előrehozott bajnoki várt a kézilabdacsapatunkra szerda este az NB I-ben: az ötszörös BL-győztes Győri Audi ETO látogatott a csarnokunkba, amely a múlt hét végén a Bajnokok Ligájában a Buducnost elleni kiütéses győzelemmel hangolt a találkozóra. A vendégek a tabella második, a vasasos lányok a hetedik helyéről várták az összecsapást.

Mi kezdtük a mérkőzést, Oláh Kyra szerezte meg a balszélről a vezetést. Erre szintén szélsőgóllal válaszolt az ETO egy perccel később, ami után – elsősorban a kapusoknak köszönhetően – az 5. minutumig nem született újabb találat. Ekkor viszont több lerohanása is ült a vendégeknek, akik gyorsan 4–1-es előnybe kerültek. A gólcsendünket Pénzes Laura törte meg, felugrás nélkül bombázott a győri hálóba. Sajnos a gyors indításaik továbbra is megnehezítették a dolgunkat, emellett a helyzeteinket sem tudtuk jó arányban kihasználni – negyedórát követően 9–3-ra elhúzott az ETO. Ezt követően viszont mi is elkaptuk támadásban a fonalat, bő három perc alatt öt gólt szereztünk; nem engedtük jobban ellépni a győrieket (8–13). A félidő hajrájára azonban komoly hullámvölgybe kerültünk, az utolsó tíz percben egyszer sem tudtuk feltörni a vendégek védelmét, míg ők továbbra is számos gyors gólt szereztek, így komoly hátrányban vonultunk szünetre (8–20).

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Újabb tíz perc maradt Vasas-gól nélkül, az ETO persze továbbra sem lassított; a rossz szériánkat Oláh hetese szakította meg (9–25). A mínusz 16 környékét azonban továbbra sem tudtuk elhagyni, a hajrában pedig ismét tovább nyílt az olló.

A különbség végül húszgólos lett; apró periódusoktól eltekintve nem tudtuk megnehezíteni a rekordbajnok dolgát. A hibáink miatt bosszankodhatunk, de tanulni is lehet belőlük; folytatás két nap múlva, pénteken, a Mosonmagyaróvár ellen, újra hazai pályán. A kezdés: 18 óra.

ÉRTÉKELÉSEK

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok az ellenfélnek, nagyon meggyőzően és keményen átgázoltak rajtunk. A beharangozóban emlegetett részcélokból, taktikai célokból talán kettőt sikerült megvalósítani: az első huszonöt percben sikerült a játékukat lassítani, ekkor még az eredmény is biztató volt. Buta hibák és eladott labdák miatt az ETO meggyőző különbséggel ment a szünetre. A második félidőben nem tudtuk kihasználni a technikai hibáikat és az emberelőnyös helyzeteket. Abban hiszek, hogy a hozzánk hasonló kaliberű ellenfelekkel szemben ezek magabiztosan működnek majd. ”

Sirián Szederke: Magabiztosan, jó iramban játszott az ETO. A futóteljesítményünkben sokat fejlődhettünk, így még jobban bírjuk majd a kiélezett bajnokikat. Kemény volt a falban beállóként dolgozni. Összességében az egész csapatnak hasznos meccs volt ez.”

1. Győr 6 5 - 1 222-145 10
  2. FTC 4 4 - - 157-93 8
  3. Debrecen 4 4 - - 123-84 8
  4. Mosonmagyaróvár 5 4 - 1 161-137 8
  5. Kisvárda 5 3 - 2 124-135 6
  6. Budaörs 4 2 - 2 118-122 4
  7. Vác 5 2 - 3 124-144 4
  8. Vasas 5 2 - 3 122-149 4