Nagy Dániel, 2023.09.23. | Kézilabda

Szoros csatában értékes győzelmet szerzett a kézilabdacsapatunk Békéscsabán, az NB I 4. fordulójában.

NB I 4. forduló

TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE–Vasas SC 23–26  (13–12)

Vasas SC: Balogh (kapus), Mihály 2, Boldizsár, Juhász 4, Dombi, Szilovics 11, Oláh 4. Cserék: Domokos 3, Sirián 1, Vámosi 1, Fodor, Pénzes, Györfi, Ferenczy, Tóth-Speth, Zsigmond (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3 , ill. 2/2

A női kézilabda NB I 4. fordulójában a Békéscsabai ENKSE fogadta a csapatunkat, amely – hozzánk hasonlóan – kétpontosként várta a mérkőzés kezdetét. A házigazdák a múlt héten szerezték meg az első győzelmüket, idegenben az Alba Fehérvár ellen, mi viszont az előző két meccsünkön (a DVSC és a DKKA ellen) pont nélkül maradtunk.

Mindhárom eddigi bajnokinkon jól kezdtünk, ez most sem volt másképp: a mérkőzés első támadásából betaláltunk, amit még kiegyenlítettek a hazaiak, ám gyorsan viszonylag komoly előnyt építettünk fel, hat perc után már 5–1-re vezettünk, jött is az első időkérés a békéscsabai oldalon. Ennek ellenére a 12. percben már 8–3-nak örülhettünk, a lendületünket azonban megtörte egy kétperces büntetés; a Békéscsaba kihasználta az emberelőnyt, 3–0-t futott ebben a miniperiódusban, sőt egy gólra is visszajött, ennek ellenére a hajrá kezdetéig sikerült megtartani a vezetést a vasasos lányoknak. A félidő utolsó percei viszont nem az elképzeléseink szerint alakultak: a 28. minutumban először egyenlítettek a hazaiak, a következő támadásukból pedig a vezetést is átvették, ami után Szilovics Fanni még egyenlített, néhány másodperccel a dudaszó előtt azonban ismét gólt kaptunk, így 13–12-es hátrányból vártuk a folytatást.

A második játékrészben is Szilovics szerezte az első gólt, és bár még kétszer vezetést szereztek a békéscsabaiak, mindig volt válaszunk, utóbb sorozatban három is, mégsem tudtunk elszakadni tőlük; a 44. percben 17–17 volt az állás, még bármi megtörténhetett. Szerencsére ekkor mi vettük a kezünkbe a gyeplőt, és kedvező helyzetből, 22–19-es vezetésről vághattunk neki az utolsó tíz percnek. Bár a fór Sirián Szederkének hála négyre is duzzadt, nem dőlhettünk hátra, a kulcspillanatokban azonban helyén volt a lányok szíve (és esze), megtartottuk az előnyt, a vége 26–23-as siker lett. Az utolsó percben a hazaiak játékosa, Giricz Laura súlyosnak látszó sérülést szenvedett, neki ezúton is jobbulást kívánunk.

Ezzel – remek hangulatban, köszönhetően a hosszú utat megtevő szurkolóinknak is – megszereztük a második győzelmünket a jelenlegi NB I-es évadban, amivel a hetedik helyen állunk a tabellán. A következő hétvégén nem lépnek pályára a játékosaink; a következő fordulóban, október 4-én a csarnokunkban játszunk a Győri Audi ETO ellen.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Hatalmas az örömünk! A korábban sokat emlegetett negyvenperces fókuszból az első húsz perc álomszerűen alakult: fegyelmezetten támadtunk, ültek a taktikai elemek, és a védekezésünk is stabil volt. Ezt követte a hullámvölgy, ami ráadásul taktikai hibák miatt alakult ki; ez bosszantó volt, ekkor jött vissza a Békéscsaba a meccsbe, és vette át a félidő előtt a vezetést. Ami előremutató, hogy a korábban sokat emlegetett negyvenperces fókusz ma hosszabbá vált, hiszen a második félidőben újra fel tudtuk venni a fonalat. A kemény védekezés magabiztosságot adott, a támadójátékunkra is jó hatással volt, az ellenfelet is hibákra kényszerítettük. A hajrában kérdés volt, hogyan osztjuk be az időnket, de taktikusan játszottunk, úgyhogy nagyon büszke vagyok a lányokra, óriási csapatmunkával sikerült. A második félidő szinte hibátlan volt. »Négypontos« két pontot szereztünk!”

8. Praktiker-Vác 4 2 0 2 98-113 4
  9. DKKA 4 2 0 2 107-134 4
10. Kozármisleny KA 4 1 0 3 101-109 2
11. NEKA 4 1 0 3 95-107 2
12. TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE 4 1 0 3 107-136 2
13. Alba Fehérvár KC 4 0 0 4 109-135 0
14. MTK Budapest 4 0 0 4 100-140 0