Nagy Dániel, 2023.09.16. | Kézilabda

Nem tudtuk megtartani a félidei előnyünket, hat góllal kikaptunk hazai pályán a Dunaújvárosi KKA-tól a NB I 3. fordulójában.

NB I 3. forduló

Vasas SC–Dunaújvárosi KKA 26–32  (17–15)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Domokos, Ferenczy 2, Juhász 9, Dombi 4, Szilovics 3, Oláh 2. Cserék: Vámosi 3, Fodor 1, Pénzes 1, Györfi, Mihály 1, Boldizsár, Sirián, Gaschler, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6 , ill. 2/2

Hozzánk hasonlóan két ponttal álló csapatot fogadtunk szombat este, az NB I 3. fordulójában: a Dunaújvárosi KKA az FTC elleni vereséggel kezdett, a következő fordulóban viszont otthon javítani tudott az Alba Fehérvárral szemben. A találkozó előtt mindkét fél hangsúlyozta, hogy szoros és nehéz küzdelemre számít.

„Úgy készülünk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, ám ha azt a sebességet pályára tudjuk vinni, amit az első két fordulóban, akkor bármi megtörténhet” – mondta a mérkőzés előtt vezetőedzőnk, Konkoly Csaba.

A DKKA kezdett, ám az első gólt mi szereztük, rögtön az első támadásunkból: Ferenczy Diána robbant be jó ütemben, és lőtt hat méterről a kapuba. Jobbátlövőnk mellett Juhász Fanni is duplázott az első percekben, amivel 4–2-re elhúztunk, ám ezt követően – a kétperces büntetésünket kihasználva – fordított az ellenfél. Szoros versenyfutás alakult ki, sokáig egyik együttes sem tudott egy gólnál nagyobb előnybe kerülni, a 18. percben viszont ismét kétgólos előnybe kerültünk, Fodor Neszta használta ki az előtte nyíló területet; a lövésébe még beleért a vendégkapus, a labda viszont így is a hálóban kötött ki (12–10). A hajrában ezt a különbséget Oláh Kyra kétszer is visszaállította, másodjára fél perccel a vége előtt, ami után már nem változott az eredmény a szünetig (17–15).

Bár a második félidő legelején máris az addigi legnagyobb különbségnek örülhettünk (Vámosi Panna találatával 18–15-re módosult az állás), leblokkoltunk, és több mint hét percen át maradtunk gól nélkül; ezt a Dunaújváros annak rendje és módja szerint kihasználta, és átvette a vezetést. Az ekkor már a hatodik gólját szerző Juhász Fanni fontos gólt dobott, Szilovics Fanni bejátszása után kiszorított helyzetből is betalált, megtörve ezzel a gólcsendünket (19–19). Sőt, Szilovics dobásával újra nálunk volt az előny, ám rögtön visszacsúsztunk a gödörbe. A következő tíz percet 9–1-re veszítettük el, így a hajrának sajnos tetemes hátrányból vághattunk neki. A lányok nem adták fel, valamelyest sikerült közeledni, fordítani azonban már nem, 32–26-ra kikaptunk.

A jó első félidőt gyenge második követte, sok hiba csúszott – főleg elöl – a gépezetbe, így továbbra is két ponttal állunk a tabellán. A következő fordulóban, jövő szombaton a Békéscsabai ENKSE otthonába látogatunk; a kezdés 18 óra.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok a Dunaújvárosnak a győzelemhez. Nagy reményekkel vártuk ezt a bajnokit, ami az első félidőben meg is látszódott: a védekezésünk és a támadójátékunk is szervezett volt. Az utóbbiban tört meg bennünk valami, amitől bizonytalanná váltunk, és hátul sem álltunk megfelelően össze. A kapott gólok után nem tudtunk gyors támadásokat vezetni, a rutintalanságunkat pedig kihasználta a Dunaújváros. Gratulálok a lányoknak az első félidőhöz, a másodikat pedig kielemezzük, hogy ne legyenek ehhez hasonló törések a játékunkban.”

Juhász Fanni: „Jól kézilabdáztunk az első félidőben, amit megbeszéltünk a videózások során, fel tudtuk vinni a pályára. A második félidőben bennmaradtunk az öltözőben, beleültünk a háromgólos vezetésbe; kijavítjuk és megyünk tovább.”

1. FTC 3 3 - - 116-74 6
  2. Debrecen 3 3 - - 92-65 6
  3. Győr 3 2 - 1 105-80 4
  4. Mosonmagyaróvár 3 2 - 1 96-89 4
  5. Kisvárda 3 2 - 1 77-73 4
  6. Vác 3 2 - 1 76-75 4
  7. Budaörs 3 2 - 1 91-92 4
  8. Dunaújváros 3 2 - 1 88-103 4