Nagy Dániel, 2023.09.06. | Kézilabda

A mérkőzés kétharmadáig pariban voltunk a DVSC-Schaeffler csapatával, végül nyolcgólos vereséget szenvedtünk Debrecenben az NB I 2. fordulójában.

NB I 2. forduló

DVSC-Schaeffler–Vasas SC 31–23  (12–11)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Domokos, Ferenczy 2, Juhász 2, Dombi 2, Szilovics 5, Fodor 1. Cserék: Vámosi 3, Mihály 2, Oláh 2, Sirián 1, Pénzes 1, Györfi 1, Tóth-Speth 1, Gaschler, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4 , ill. 4/4

Papíron az évad egyik legnehezebb mérkőzése várt a kézilabdacsapatunkra szerda este, a NB I 2. fordulójában: a lányok Debrecen felé vették az irányt a múlt szombati, NEKA elleni hazai győzelem után, hogy összecsapjanak a tavaly bajnoki és kupaharmadik DVSC-Schaefflerrel, amely ebben az évadban szabadkártyával a Bajnokok Ligájában is szerencsét próbálhat. „Országos egyes”, mondhatnák sokan, egy dolog viszont biztos volt: a játékosaink nem feltett kezekkel érkeztek a Hódos Imre Rendezvénycsarnokba.

A kezdés egészen álomszerűre sikeredett: Dombi Katalin már az első percben megszerezte a vezetést, amire aztán Szilovics Fanni és Ferenczy Diána is dobott egyet-egyet. Ebben még nincs is semmi meglepő, azonban a debreceniek eközben képtelenek voltak feltörni a védelmünket, több mint hét perc kellett nekik ahhoz, hogy bevegyék a remekül teljesítő, az első hat lövést egyaránt hárító Balog Judit kapuját. A hazaiak ezt követően sem kapták el a fonalat, 12 perc után pedig Juhász Fanni hetesével pedig már 5–1-re húztunk el. Az várható volt, hogy nem lehet sokáig ilyen kevés gólon tartani a DVSC-t; a 18. percben még 7–3-as vezetésnek örülhettünk, ám a hazaiak fokozatosan dolgozták le az előnyüket, a félidő hajrában pedig kiegyenlítettek. Erre még a debreceni nevelés Vámosi Panna válaszolt, újra előnybe kerültünk, az utolsó percekben viszont – a meccsen harmadjára – két percre emberhátrányba kerültünk, ezt kihasználva átvette a vezetést a DVSC, először az összecsapáson. A félidei szünetre végül egygólos hátrányban vonultunk el, méltó ellenfelei voltunk a magyar élcsapatnak.

Forrás: dvsckezilabda.hu

A második félidőben az elsőhöz hasonlóan mi örülhettünk először, Györfi Dóra talált be, majd Szilovics két góljával ismét átvettük a vezetést – sajnos a meccsen utoljára. Gyorsan fordított a DVSC, de nem engedtük őket rögtön elhúzni, a 40. percben még látótávolságon belül álltunk (16–18), a hajrára viszont sajnos nem maradtak izgalmak. A vége 31–23 lett a hazaiaknak; a legeredményesebb játékosunk, Szilovics 5 találattal jelentkezett, vele együtt tizenkét mezőnyjátékosunk iratkozott fel a góllövők listájára.

Emelt fővel vonulhatott le a pályáról a csapatunk, amely a mérkőzés kétharmadáig partiban volt a szombaton már BL-összecsapáson fellépő debreceniekkel. A hét végén nem lép pályára a Vasas; a következő fordulóban a Dunaújvárost fogadjuk, szeptember 16-án, szombaton.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Nagyon büszke vagyok a csapatra és a stábra. Sikerült úgy felkészülni, hogy védekezésben és támadásban is sokáig kontroll alatt tudtuk tartani az ellenfelünket, ehhez jöttek még Judit bravúrjai a kapuban. Nem feltett kézzel küzdöttünk, ezt a végeredményben kialakult nyolcgólos különbség ellenére is mondhatom. Tanulságos összecsapás volt, ami rámutatott a hibáinkra, amikből jópár bugyuta előfordult a második félidőben. Emiatt az egyik szeme sír, a másik nevet. Ennél minőségibb játékra lesz szükség, hogy elérjük azt, amit tervezünk. Olyan játékerőt képvisel a DVSC, hogy az apróbb hibák sem férnek bele, de annak örülök, hogy megkeserítettük a dolgukat. Meg kell tanulnunk azt is, hogy ha elkezdjük a meglepetés folyamatát, be is fejezzük azt.”

1. FTC 2 2 - - 86-47 4
  2. Debrecen 2 2 - - 62-46 4
  3. Mosonmagyaróvár 2 2 - - 69-59 4
  4. Győr 2 1 - 1 67-56 2
  5. Kisvárda 1 1 - - 28-25 2
  6. Vác 1 1 - - 26-23 2
  7. Vasas 2 1 - 1 50-54 2
  8. MTK 1 - - 1 25-28 0