Gy. Szabó Csilla, 2023.06.19. | Sportlövészet

A hétvégén Miskolcon és Veszprémben gyűjtötték az érmeket síszakosztályunk északi szakágának sportolói. A Target Sprint Hungarian Open egyben a Magyar Kupa negyedik állomása is volt, a veszprémi síroller viadal pedig a második, az egy héttel korábbi balassagyarmati MK-fordulót követően.

A miskolci Grand Prix-versenyen négy sportolónk, három hölgy és egy férfi indult. Utóbbi, Kunos László volt, aki a nemzetközi mezőnyben ugyan a kilencedik helyen végzett, ám a Magyar Kupa ifjúsági mezőnyében a dobogó legmagasabb fokára állhatot fel.

„Négy hetet töltöttem Londonban és éppen pénteken éjszaka érkeztem haza, így alig négy óra alvással vágtam neki a szombat délelőtti Grand Prix-nek – tudtuk meg Kunos Lászlótól. – A futásom nagyon jól sikerült, hiszen Angliában nagyon sokat edzettem, a lövészet során azonban sokat hibáztam. Utóbbiért egyértelműen a közel egyhónapnyi kihagyás és a fáradtság a felelős. A délutáni hazai versenyben már jobban mentem, a három perc ötvenes futásom már nemzetközi szinten is jónak számít. Összességében nagyon jó verseny volt, az erőnlétemet most mindenképpen szinten kell tartanom, a lövészetre pedig sokkal jobban ráfeküdni. Utóbbi terén vélhetően technikailag is kell javítani. Mind a pontosabb célzás, mind pedig a gyorsaság terén. A kétszer öt lövést a nemzetközi mezőnyben harminc másodperc alatt hozzák az ellenfelek, én pedig majd egy percig álltam a lőállásban.”

Kunos László az Magyar Kupa ifjúsági mezőnyében végzett az első helyen

A fejlődéshez azonban újabb és újabb kihívások szükségesek, Kunos László éppen ezért már a héten utazik is tovább Svájcba, ahol július elején rendeznek nemzetközi versenyt. A helyiekkel fog készülni a viadalra, cserébe besegít a szervezési munkálatokba. A rolleres szezont is ott fogja megkezdeni, eddig elsősorban a target sprintre összpontosított. Az alpesi országban egyébként nagyon jó mezőnyre lehet számítani, így Kunos László is elsősorban tapasztalatszerzésként fogja fel az indulást, ráadásul ott nem is atlétikai pályán versenyeznek majd, hanem mezei körülmények között.

Svájcban egy kisebb magyar csapat is kiutazik majd közvetlenül a verseny előtt, s ennek Csikász Panni is tagja lesz. Ő a hétvégén kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, korosztályában aranyérmes lett:

Sokszor versenyeztem már ebben a nemzetközi mezőnyben, s eddig ez volt a legjobb eredményem. Nagyon boldog vagyok, hogy Miskolcon ilyen jól sikerültek a futamok. A lövészetre továbbra is sokat készültem, s ennek a kidolgozottságnak köszönhetem, hogy hibátlanul teljesítettem. A futás terén viszont javítanom kell, a korábbi koronavírus-betegséget követően még mindig nem nyertem vissza teljesen a maximális erőnlétemet. A vegyes párosban először indultam Fatter Benett oldalán, és nagyon jól sikerült a bemutatkozásunk. Mindössze nyolc másodperccel maradtunk le a dobogóról. Remélem legközelebb sikerül majd előrelépnünk.”

Csikász Panni remek formában versenyzett Miskolcon

Laczkó Evelin Vivien ezúttal nem dicsekedhetett elsőséggel, s emiatt nem is volt maximálisan elégedett a teljesítményével. Bár a nemzetközi mezőny őt is inspirálta:

„Sajnos nem sokat tudtam készülni erre a Grand Prix-versenyre és a Magyar Kupára. A nemzetközi mezőnyben húsz másodpercet sikerült javítanom a második futamomban, aminek nagyon örültem. Már menet közben is éreztem, hogy az a sokkal jobb lesz és igazam is lett. A Magyar Kupát közvetlenül a Grand Prix díjkiosztója után rendezték. Sajnos mind a két lövészetemben beragadtam a lőtéren, nem sikerült hoznom az ötből ötös formámat. Tanulságos volt számomra ez a versenyhétvége és nagyon örültem, hogy például a Szingapúrból érkezett versenyzőkkel újra találkozhattam és versenyezhettem!"

A szakosztály fiataljai, valamint szenior korú versenyzői eközben Veszprémban álltak rajthoz, a síroller Magyar Kupa harmadik állomásán, amelyet klubunk rendezett. A szervezéssel ezúttal is Holló Miklós vezetőedzőnek volt a legtöbb dolga.

„Az a fontos, hogy jó körülmények között, szabályosan lezajlott az esemény – értékelt Holló Miklós, aki azért volt a szokásosnál nehezebb helyzetben, mert az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat kellős közepén kellett az ideális versenykörülmények megteremtését irányítania. – Szerencsére a helyiek elfogadták, hogy az általuk tervezettnél nagyobb területet kellett a belvárosban lezárni, így mindenki biztonságosan versenyezhetett. A szülinapos Holczer Bálint nagyszerű teljesítményt nyújtott, ahogy Ferbár Csongor, Fekete Boldizsár és Holló Martin is. Ők mind nyerni tudtak korosztályukban, ahogy a leányoknál Gergely Lujza. Azt azonban sajnálom, hogy elég foghíjas volt a mezőny, így sportolóinknak az óra volt a legnagyobb ellenfele.”

Laczkó Evelin Vivien a hazai mezőnyben a harmadik helyen végzett

Target Sprint Hungarian Open. Miskolc.
Férfiak. Juniorok:
1. Limmer (német) 08:22; 2. Guggenmos (német) 08:47; 3. Gruber (olasz) 08:59 … 9. Kunos László 10:46.
Nők. Felnőttek: 1. Lecher (olasz) 08:55; 2. Schmidt (német) 09:07; 3. Fischer (német) 09:25 … 5. Laczkó Evelin Vivien 11:58 … 7. Kanczler Zsófia 13:26.
Juniorok:
1. Keaney (brit) 09:44; 2. Cruchten (német) 09:51; 3. Weinmann (német) 09:54; 4. Csikász Panni 10:37.
Vegyes páros. Felnőttek:
1. Gruber, Schmidt (német) 07:17; 2. Unterpertinger, Lecher (olasz) 07:18; 3. Larasser, Fischer (német) 07:36 … 7. Nagybányai-Nagy, Laczkó 09:43 … 9. Takács, Kanczler 10:08.
Juniorok: 1. Limmer, Cruchet (német) 07:18; 2. Guggenmos, Weinmann (német) 07:42; 3. Gruber, Göller (olasz) 07:47; 4. Fatter, Csikász 07:55.

Target Sprint Magyar Kupa. 4. forduló. Miskolc.
A Vasas SC sportolóinak eredményei.
Zártirányzékú puska – nemzetközi versenyszám.
Férfiak. Ifjúságiak:
1. Kunos László 05:16.
Nők. Felnőttek. 3. Laczkó Evelin Vivien 06:42; 4. Kanczler Zsófia 07:19
Ifjúságiak: 1. Csikász Panni 05:56

Síroller. A Vasas SC sportolóinak eredményei.

Magyar Kupa I. forduló. Palóc Ring (Balassagyarmat)
Férfiak.
Master. II. kat:
1. Dr. Gergely Szabolcs 25:39; 2. Miskolczi László 27:30; 3. Miskolczi Ferenc 29:01.
I. kat: 1. Holló Mátyás 30:38.
Ifjúságiak. II. kat: 1. Holló Martin 17:29, 2. Kazai Füöp 18:15 … 4. Tóth-Hetényi Zsombor 20:57.
I. kat: 2. Ferbár Csongor 14:56.
Serdülők. II. kat: 2. Maus Márton 13:27; 3. Fekete Boldizsár 14:18; 4. Csonka Kolos 15:09, 5. Gergely Márton 15:35.
Gyermekek. II. kat: 1. Holczer Bálint 07:29; 2. Holló Nándor 07:37.
Nők.
Felnőttek.
1. Laczkó Evelin Vivien 32:07, 2. Kanczler Zsófia 43:28.
Ifjúságiak. I. kat: 1. Csikász Panni 17:44.
Serdülők. II. kat: 4. Gergely Laura 14:53.
I. kat: 1. Gergely Lujza 09:34 … 4. Fekete Dorottya 11:56; 5. Buza-Kiss Rita 14:34
Gyermekek. II. kat: 1. Nádudvari Júlia Mária 07:32 … 4. Buza-Kiss Szófia 08:35; 5. Litkey Sára 08:36.

Gurulj szabadon kupa. Magyar Kupa II. forduló. Veszprém. A Vasas SC sportolóinak eredményei:
Férfiak.
Ifjúságiak. II. kat:
1. Holló Martin 18:58; 2. Kazai Fülöp 19:52 … 4. Tóth-Hetényi Zsombor 22:35;
I. kat: 1. Ferbár Csongor 19:54 … 4. Juhász Ádám 24:32.
Serdülők. II. kat: 1. Fekete Boldizsár 15:43; 2. Csonka Kolos 16:03; 3. Gergely Márton 17:07.
Gyerekek. II. kat: 1. Holczer Bálint 08:06; Holló Nándor 08:48;
Master I: 1. Holló Mátyás 34:13.
Nők.
Serdülők. I. kat:
1. Gergely Lujza 15:58; 2. Fekete Dorottya Eszter 16:16; 3. Juhász Emma Elizabeth 17:17; Buza-Kiss Rita 24:39.
Gyerekek. II. kat: 2. Nádudvari Júlia Márta 08:47; 3. Buza-Kiss Szófia 11:08.
Master I: 1. Makhult-Zámbó Viktória 45:39.