Az augusztusi Budapesten rendezendő világbajnokság okán, korán indult a hazai versenyszezon. Már május végén számos sikeres versenyen vannak túl a Vasas SC atlétái.
A sikert elsősorban abban mérheti egy sportoló, ha az adott erőpróbán az addigi legjobb eredményét túl tudja szárnyalni. Ilyen szempontból is kifejezetten érdemes a lentebb található méretes eredménylistát böngészni, hiszen jelentős számban jelenik meg atlétáink eredményei után a ’PB’ jelzés.
Az alaphangot a hónap elején a váltófutó magyar bajnokságon ezüstérmes női 4x200-as váltónk (Fodor Júlia, Hajagos Petra, Mórocz Boglárka, Füleky Dorottya) adta meg, az országos megmérettetésen debütáló tizenhárom éveseink pedig remek ötödik hellyel mutatkoztak be, ahogy férfi 4x200-es stafétánk is ezen a helyen zárt.
Egy héttel később hagyományosan a Vasas Pasaréti Sportcentrum adott otthon a 10 000 méteres magyar bajnokságnak, ahol a hosszas sérülései után visszatérő Molnár Ákos jelentős egyéni csúcs javítással szerezte meg a hatodik helyet.
A bajnoksággal párhuzamosan, rendeztünk egy néhány más versenyszámból álló viadalt is, ahol elsősorban az eredményeikkel fedettpályán nagy visszhangot kiváltó ifjú magasugróinkra voltunk kíváncsiak, akik aztán igazolták is a várakozást.
A későbbiekben az is kiderült, csupán ’bemelegítés’ láthattunk Pasaréten, hiszen Bátori Lilianna Bonyhádon elért 180 centimétere nagyon várt, és igazán megsüvegelendő eredmény, U20-Eb-szint, és a többiek is gyönyörűen lépegetnek előre.
Két már eddig is kiemelkedően teljesítő férfi futóink, Bundschu Patrik és Bánóczy Árpád számára sem indulhatott volna jobban a szezon. Előbbinek jelen állás szerint komoly esélye van arra, hogy ott legyen a világbajnokságon a magyar 4x100-as váltóban, míg Bánóczy Árpinak sikerült tovább javítania a 400 méteres gátfutás eddigi legjobb vasasos eredményén.
A szintén Kun-Szabó Balázs kezei alatt fejlődő csoporttársuk Füleky Dorottya komoly reményeket keltve kétszer is túlszárnyalta eddigi legjobb 400-as idejét! Feltétlenül dicséret illeti az újra nagyon szépen teljesítő ugyancsak 400-as Tóth Fruzsinát és a többpróbázó Mórocz Boglárkát, aki több versenyszámban is stabilizálta teljesítményét.
A dicséretre Fodor Júlia, Bajzáné Marton Lívia tanítványa is rászolgált, aki már így idény elején komoly idővel mutatkozott be 100 m síkon.
Népes csapattal vettünk részt az U14-U16-os területi verseny első fordulóján, amely alapján a ’következő’ generációval kapcsolatban is bizakodhatunk. Nagyrészt első komoly versenyükön induló fiataljaink közül, többen is kiválóan teljesítettek eredményben, helyezésben egyaránt, amiért nagy elismerés illeti a velük foglalkozó edzőket is.
Mácsai Zsanett, Apáthy Sophie, Nyikos Viktória
Eredmények:
Váltófutó Magyar Bajnokság 2023
Budapest, 20023.05.07.
U14 leány 4x75 m:
5. Vasas SC 40,01
(Balázs Maja, Potzta Panka, Korányi Flóra, Keczkó Emília)
férfi 4x200 m:
5. Vasas SC 1:30,45
(Szigeti Miklós, Sztáray Félix, Türk András, Kemény Dávid)
nőii 4x200 m:
2. Vasas SC 1.40,58
(Fodor Júlia, Hajagos Petra, Mórocz Boglárka, Füleky Dorottya)
10 000 méteres Magyar Bajnokság 2023
Budapest, 2023.05.13.
férfiak:
6. Molnár Ákos 1991 30:26.74 PB
Vasas SC tavaszi versenye
Budapest, 2023.05.13.
férfi 100 m:
3. Zsolnai Bálint 2001 11.01
4. Felsmann Balázs 2000 11.10 PB
5. Szigeti Miklós 2006 11.22 PB
7. Szabó Kristóf 1999 11.28 PB
9. Lukács Máté 2007 11.54 PB
9. Divinyi-Tóth Barnabás 2005 11.54 PB
12. Öhlmann Dávid 2005 11.81 PB
13. Boda Gergely 2005 12.14 PB
14. Szabó Gáspár 2000 12.18 PB
15. Nagy Ábel 2006 12.64 PB
férfi 800 m:
4. Sugár Botond 2004 1:56.33
9. Nattán Márk 2002 2:03.32
18. Papp Dániel 2005 2:22.77 PB
férfi 3000 m:
14. Helmle Péter 2006 9:23.42 PB
18. Walter Lukács 2006 10:15.88 PB
női 100 m:
2. Fodor Júlia 2001 12.10 PB
10. Hajagos Petra 2006 12.99 PB
17. Rapport Anna 2006 14.76 PB
női 800 m:
9. Dobó Eszter 2005 2:25.74
11. Torvaji Kinga 2006 2:30.63
12. Seláf Johanna 2006 2:33.29
női 3000 m:
3. Zatykó Luca 2002 10:29.32
6. Buglos Flóra 2007 11:16.88 PB
női magasugrás:
1. Bátori Lilianna 1.76 PB
2. Simák Trillia 2007 1.73 PB
4. Macsali Blanka 2005 1.58
6. Lak Réka 2005 1.55
8. Kovács Hajnalka 2008 1.35 PB
U16 és U14 Területi Liga Verseny 2023 Centrum terület 1. forduló
Kecskemét, 2023.05.13-14.
U14 fiú 80 m gát:
9. Hidvégi Levente 2010 10.97 PB
U14 fiú 2000 m:
1. Horváth Olivér 2010 7:00.05 PB
2. Pál Menyhért Leó 2010 7:02.48 PB
14. Fodor Tamás 2011 8:17.01 PB
15. Kovács Milos 2011 8:24.93 PB
U14 leány 60 méter gát (0.68/11.50-7.50-11.00):
9. Korányi Flóra 2010 10.42
15. Virágh Szonja 2011 11.10
17. Balázs Maja 2010 11.16
20. Csapai Lola 2011 11.58
U14 leány 200 méter gát (0.68/21.46-18.28-14.02):
1. Virágh Szonja 2011 35.70
U14 fiú 100 m akadály:
1. Horváth Olivér 2010 3:23.75 PB
U14 fiú magasugrás:
2. Hidvégi Levente 2010 1.46 PB
U14 fiú távolugrás:
5. Hidvégi Levente 2010 4.84 PB
U14 leány 80 m:
4. Keczkó Emília 2010 11.12 PB
6. Korányi Flóra 2010 11.24 PB
15. Potzta Panka 2011 11.50 PB
U14 leány 2000 m:
6. Csépai Franciska 2010 8:11.08 PB
U14 leány 100 m akadály:
1. Csépai Franciska 2010 3:40.55 PB
3. Buthi Eszter 2011 3:44.00 PB
U14 leány magasugrás:
5. Keczkó Emília 2010 1.35 PB
U14 leány távolugrás:
3. Keczkó Emília 2010 4.65 PB
4. Korányi Flóra 2010 4.57 PB
7. Virágh Szonja 2011 4.44 PB
17. Potzta Panka 2011 4.18 PB
23. Csapai Lola 2011 3.93 PB
27. Balázs Maja 2010 3.85
U14 fiú sípoló rakéta hajítás:
5. Kovács Milos 2011 40.0
U16 fiú 300 m:
3. Lendvai Barnabás 2008 38.75 PB
U16 fiú 3000 m:
3. Szegi-Szeivolt Iván 2008 10:29.89 PB
U16 fiú 300 méter gát (0.76/45-35-45):
2. Lendvai Barnabás 2008 42.17
U16 fiú 200m akadály:
4. Szegi-Szeivolt Iván 2008 5:09.94 PB
U16 leány 100 m:
14. Veres Nóra 2008 13.93 PB
24. Locher Luca 2009 14.45 PB
34. Szabó Zsófia 2009 15.15 PB
U16 leány 300 m:
19. Molnár Zara 2009 50.95 PB
U16 leány távolugrás:
22. Veres Nóra 2008 4.25
26. Szabó Zsófia 2009 4.11 PB
35. Molnár Zara 2009 3.73 PB
49. Paulinyi Jenő Emlékverseny
Budapest, 2023.05.20.
férfi 200 m:
12. Szabó Kristóf 1999 22.75 PB
14. Várdai Péter 1986 23.17
férfi 600 m:
4. Sugár Botond 2004 1:22.95 PB
8. Nattán Márk 2002 1:27.44 PB
férfi 400 m gát:
1. Bánóczy Árpád 2002 51.58
női 100 m gát:
7. Mórocz Boglárka 2000 15.41
női súlylökés:
13. Mórocz Boglárka 2000 10.20 PB
férfi 200 m:
10. Szigeti Miklós 2006 22.94 PB
19. Divinyi-Tóth Barnabás 2005 23.58 PB
21. Öhlmann Dávid 2005 23.62 PB
30. Nagy Ábel 2006 25.68 PB
férfi 400 m gát:
2. Sztáray Félix 2005 59.55 PB
női 200 m:
12. Hajagos Petra 2006 26.23 PB
31. Brindza Blanka 2006 27.77 PB
női 600 m:
4. Buglos Flóra 2007 1:43.02 PB
5. Seláf Johanna 2006 1:43.82 PB
női 2000 m akadály:
2. Dobó Eszter 2005 7:21.13
Bonyhádi felkészülési verseny
Bonyhád, 2023.05.21.
női távolugrás:
2. Mórocz Zsófia 2003 5.03
férfi 110 méter gát (0.99):
2. Öhlmann Dávid 2005 16.40 PB
férfi magasugrás:
6. Csekei Domonkos 2006 1.75 PB
női 100 m gát:
3. Kirst Athina 2006 16.14 PB
női magasugrás:
1. Bátori Lilianna 2007 1.80 PB
2. Macsali Blanka 2005 1.68 PB
3. Simák Trillia 2007 1.64
8. Tóth Flóra 2007 1.50
Atletski Miting Ptuj
Ptuj (SLO), 2023.05.23.
férfi 100 m:
3. Bundschu Patrik 2001 10.59
8. Zsolnai Bálint 2001 10,94
női 200 m:
3. Füleky Dorottya 2000 24,90 PB
11. Tóth Fruzsina 2000 26,10 PB
12. Mórocz Boglárka 2000 26,17
női 400 m:
1. Füleky Dorottya 2000 55,76 PB
4. Tóth Fruzsina 2000 57,72
női távolugrás:
9. Mórocz Boglárka 2000 5.16
Budapest OPEN Schulek Ágoston Emlékverseny - Budapest Felnőtt Bajnokság
Budapest, 2023.05.27-28.
női 100 m:
9. Fodor Júlia 2001 12.05
női 400 m:
6. Füleky Dorottya 2000 55.46 PB
7. Tóth Fruzsina 2000 57.07
12. Bátai Luca 2000 59.49 PB
20. Seláf Johanna 2006 65.57 PB
21. Torvaji Kinga 2006 65.97 PB
női 5000 m:
3. Zatykó Luca 2002 18:35.24 PB
női 100 m gát (0.76/8.25):
4. Hajagos Petra Ildikó 2006 15.14 PB
7. Brindza Blanka 2006 15.78
női távolugrás:
16. Lak Réka 2005 5.05
18. Wallinger Tímea 2007 3.93 PB
női magasugrás:
3. Bátori Lilianna 2007 1.70
5. Macsali Blanka 2005 1.60
8. Lak Réka Kinga 2005 1.55
női hárompróba:
2. Mórocz Boglárka 2000 2087
férfi 200 m:
2. Bundschu Patrik 2001 21.34
12. Felsmann Balázs 2000 22.62
14. Szabó Kristóf 1999 22.79
22. Várdai Péter 1986 23.40
28. Öhlmann Dávid 2005 24.02
fiú 300 m:
2. Lendvai Barnabás 2008 38.37 PB
férfi 400 m:
5. Várdai Péter 1986 51.18 PB
férfi 800 m:
13. Sugár Botond 2004 1:55.72 PB
15. Szabó Milán 1998 1:56.28
29. Papp Dániel 2005 2:19.05 PB
férfi 1500 m:
7. Sugár Botond 2004 4:04.67
férfi 5000 m:
5. Molnár Ákos 1991 14:48.01
férfi 110 méter gát (0.99):
6. Öhlmann Dávid 2005 16.04 PB
férfi 110 m gát:
6. Barczai Botond 2001 16.11
férfi 400 m gát:
1. Bánóczy Árpád 2002 51.12 PB
6. Kemény Dávid 1995 56.14
7. Sztáray Félix 2005 57.91 PB
férfi távolugrás:
15. Karg Dániel 2009 4.42