Jenkei Dániel, 2023.05.13. | Labdarúgás

A ZTE elleni döntetlen után már elméleti esélye sem maradt a Vasas FC-nek a bentmaradásra.

NB I, 31. FORDULÓ
Vasas FC–ZTE FC 1–1 (0–1)

Illovszky-stadion, 1376 néző. Vezette: Káprály Mihály

Gólszerző: Hinora (62.), ill. Németh D. (6.)

Mérsékelt érdeklődés mellett kezdődött a ZTE elleni meccs az Illovszky-stadionban, és az sem növelte a kilátogató Vasas-szurkolók harci kedvét, hogy már hat perc után hátrányba került a csapat.

És bár a folytatásban inkább Bereczék felé billent a mérleg a helyzetek terén, így is a 62. percig kellett várni a Vasas-gólra, ekkor egalizált ugyanis Hinora.

A folytatásban az volt a kérdés, hogy meg tudja-e nyerni a meccset a Vasas FC, aminek azért lett volna jelentősége, mert ez esetben itt a Fáy utcában még nem pecsételődött volna meg a csapat sorsa.

Ám ahogy a szezon során oly sokszor, ezúttal sem volt meg a győztes momentum, maradt az 1-1, így most már tény: egy szezonyni élvonalbeli szereplés után jövőre ismét a másodosztályban szerepelnek labdarúgóink.

A sors fintora, hogy néhány óra múlva egy másik Fáy utcai szakosztály éppen ellenkező utat járhat be, hiszen női kézilabdázóink ma feljuthatnak a legjobbak közé.