Nagy Dániel, 2023.04.28. | Kézilabda

A félidőben egy góllal még a vendégek vezettek, a folytatás azonban már a mi elképzeléseink szerint alakult; küzdelmes meccsen gyűjtöttük be a két pontot, így továbbra is vezetjük a tabellát.

NB I/B, 26. forduló

Vasas SC–Gárdony-Pázmánd NKK 29–22 (10–11)

Vasas SC: Zsigmond (kapus), Domokos 3, Gaschler 1, Speth, Dombi 4, Szilovics 6, Oláh 2. Cserék: Lengyel 4, Pénzes 2, Györfi 2, Imrei 2, Bánhidi 2, Blaubacher 1, Nagy Zs., Kurucz (kapus), Demjén (kapus). Vezetőedző: Penszki Gergely
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2 , ill. 1/1

Rendhagyó módon péntek este várt bajnoki mérkőzés a kézilabdacsapatunkra: az NB I/B 26. fordulójában a csarnokunkban fogadtuk a tabella utolsó előtti helyén álló Gárdony-Pázmánd NKK együttesét. A vendégek a Ferencváros U19 elleni győzelemmel hangoltak a találkozóra, mi pedig a Komárom és a Kozármisleny elleni, kulcsfontosságú rangadókon megszerzett sikerekkel a hátunk mögött vártuk az összecsapást, az első helyről.

Bár a tabellán elfoglalt helyek alapján toronymagas esélyesei voltunk az összecsapásnak, azt már megtanulhattuk az évad során, hogy bármelyik ellenfél meglepetést tud okozni; ezt Imrei Réka is hangsúlyozta a beharangozónkban.

A gólok tekintetében csendesen indult a mérkőzés: a vendégek szerezték meg a vezetést, a támadógépezetünk viszont lassan indult be, az első bő három percben nem tudtunk betalálni, Szilovics Fanni passza után Gaschler Dominika ziccere viszont – a vendégek kapusának kezét is érintve – már utat talált a hálóba. A gát azonban még nem szakadt át ekkor, a befejezésekbe folyamatosan hiba csúszott, Zsigmond Panna védései miatt azonban az ellenfél sem tudott gólt szerezni. Kapusunk ezután támadásban is megvillant, pontos indítását Oláh Kyra vette át, majd értékesítette – először vezettünk a meccsen, a 8. percben. Ezt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok: hatszor is vezettünk az első játékrészben, ám 7–6 után fordítottak a vendégek, akik többször elléptek egy góllal, az előnyt pedig a szünetig megtartották (10–11); rendeznünk kellett a sorokat.

Ez szerencsére sikerült is, a második félidő elején bő egy perc kellett, hogy fordítsunk: Dombi Katalin duplázott ekkor, majd a 33. percben Szilovics mutatós gólpasszának tapsolhattunk, amiből Domokos Dalma volt eredményes (13–11). Az asszisztot jegyző átlövőnket rögtön ezután leültették két percre, amit kihasználtak a gárdonyiak, egyenlítettek, a kétgólos különbség azonban hamar visszaállt a javunkra, miután ismét teljes létszámmal játszhattunk. A 40. percben ismét Szilovicstól Domokos volt a labda útja, utóbbi góljával pedig már az addigi legnagyobb előnyünket jegyezhettük fel (17–14). A vendégek nem adták fel, újra közelebb zárkóztak, az utolsó bő negyedóra viszont egyértelműen a miénk volt: a padról beszálló játékosaink közül többen is eredményesek voltak, folyamatosan húztunk el, az i-re a pontot pedig az utolsó másodpercben Györfi Dóra átlövése tette fel; 29–22-re nyertünk.

A győzelemmel továbbra is vezetjük a tabellát, a bajnokságból pedig már csak három forduló van hátra. A jövő héten Pécsre utaznak a lányok: szombaton 17 órakor kezdődik a PEAC elleni összecsapás.

ÉRTÉKELÉS

Penszki Gergely vezetőedző: „Kiemelem, hogy olyan bajnokságról beszélünk, amelyben minden csapat ugyanolyan veszélyes tud lenni a másikra; ezt már többször megtapasztaltuk. A mentális fáradtság benne volt a csapatban, de maximális fókusszal készültünk. Az első félidőben tizenöt rontott lövésünk volt, míg a másodikban csak öt. Mindkét játékrészben ugyanolyan magas szintű védekezést mutattunk be, Zsigmond Panna teljesítménye önmagáért beszélt, elöl viszont nem tudtunk csapatként funkcionálni. A szünetben rendeztük a sorokat, a második félidőt 19–11-re nyertük, így azért nem volt kérdés a két pont sorsa.”

Györfi Dóra: „A Kozármisleny elleni bajnoki után éreztem kis fáradtságot a csapaton. Az első félidő döcögősen ment, vezetett is a szünetben az ellenfél, a folytatásban viszont fel tudtunk javulni, értékesítettük a lövéseinket és a ziccereinket, így mindkét pontot megszereztük.”

1. Vasas SC 25 18 4   3 753-617 40
  2. Kozármisleny Kézilabda Akadémia KFT 25 18 4   3 708-572 40
  3. Szombathelyi KKA 24 17 3   4 760-606 37
  4. Eszterházy SC 26 16 2   8 761-704 34
  5. OXXO Energy Orosházi NKC 26 14 4   8 693-627 32
  6. Komáromi VSE 25 15 2   8 706-646 32
  7. DVSC SCHAEFFLER U19 24 12 1 11 654-631 25
  8. Levendula Hotel Algyő 25 10 5 10 700-681 25