Jenkei Dániel, 2023.04.22. | Vízilabda

Nagy csatában megnyerte a Szolnok elleni kulcsmeccset az A-Híd VasasPlaket, amely így harmadik helyen zárta az alapszakaszt.

OB I, 26. forduló
A-Híd VasasPlaket - Szolnoki Dózsa 11-9 (3-2, 1-2, 3-2, 4-3)

Komjádi uszoda, 300 néző.
Vezette: Tóth I., Rubos

A-Híd VasasPlaket: B. Mitrovics – Bátori 1, Erdélyi 3, Zerinváry, Bedő, Nagajev 1, Sedlmayer. Csere: Konarik 4, Sélley-Rauscher 1, Gábor L. 1, Randjelovics, Simon R.
Edző: Szlobodan Nikics

Szolnok: Bányai – Kovács Gergő 2, Pásztor 3, Vismeg Zs. 1, Ágh Gy., Vámosi, Jansik D. Csere: Szeghelmi 3, Belényesi, Pető A., Schmölcz, Teleki.
Edző: Hangay Zoltán

Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 10/4
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 3/3
Kipontozódott: Zerinváry (27. p.)

Maradjunk annyiban, hogy jobb volt nem belegondolni, mi történne, ha nem tudjuk hozni a Szolnok elleni meccset a Komjádiban. A Honvéd ugyanis a délután folyamán hozta a kötelezőt a Szeged ellen, így ők páholyból figyelték, ahogy a Vasas és a Szolnok eldönti egymás között a négy közé jutást.

Ez a téthelyzet érződött a mieinken, ahogy az is, hogy egy héten belül ez volt a harmadik nagyon komoly meccsünk. Lassan lendültünk játékba, a kellő küzdőszellem viszont  - akárcsak az OSC ellen - most is megvolt.

A nagyszünetben ezzel együtt görcsben állt az ember gyomra, hiszen 4-4-et mutatott a tábla, és bár a döntetlen még nekünk kedvezett volna, éreztük, hogy nem lenne jó elhitetni a Szolnokkal, hogy lehet keresnivalójuk...

Konarik Ákos bizonyult innentől a kulcsfigurának, aki igencsak felszívta magát, és extázisban szórt négyet volt csapata hálójába, ami döntőnek bizonyult, akárcsak Erdélyi Balázs remek teljesítménye, a kilenc kapott gól pedig egy olyan mutató, amivel lehet meccset nyerni.

Ma ez sikerült, az utolsó percekre már nem is maradt szinte izgalom, a vége 11-9 lett, a mieink ezzel az alapszakasz harmadik helyén zártak, és az OSC ellen elődöntőznek.

Erről azonban majd később, mert szeretnénk, ha egy hét múlva eljönne a Komjádiban a szezon csúcspontja...

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!