Jenkei Dániel, 2023.04.12. | Vízilabda

Kifejezetten rosszul sikerült a Fradi elleni szerda esti bajnoki, az A-Híd VasasPlaket egészen sima vereséget szenvedett, így nem jó élményekkel utazik Savonába.

OB I, 23. forduló
A-Híd VasasPlaket-FTC 9-15 (2-5, 1-4, 2-2, 4-4)

Gólszerzőink: Gábor L. (3), Erdélyi B. (2), Nagajev I. (2), Konarik Á., Brguljan D.

Ahogy Gábor Lőrinc is elmondta a meccs után, a terv az volt, hogy az eddigi két szezonbeli egymás elleni meccsel ellentétben nem engedjük el a Fradit már rögtön az első negyedben. Nos, tekintve, hogy 0-4, majd a negyed végén 2-5 állt a táblán, mondhatjuk, hogy ez nem igazán sikerült.

És bár a második félidőt döntetlenre hoztuk, ne áltassuk magunkat, a Fradi sem volt akkor már a legélesebb.

A mai Vasas-teljesítmény egyéni és csapatszinten is roppant halványra sikeredett, és ennél azért szerettünk volna jóval közelebb lenni az éllovashoz, különösen az elmúlt hetek sikerrel megvívott meccsei után.

Nagy közhely, hogy minél előbb el kell felejteni egy ilyen meccset és menni tovább, de speciel ez most igaz, hiszen három nap múlva a szezon (eddigi) legfontosabb meccsét játsszuk Savonában, és igencsak reméljük, hogy csapatunk más arcát fogja mutatni az Eurokupa-döntő első felvonásán.