Gy. Szabó Csilla, 2022.08.15. |

Tizenhat érmet szereztek a Vasas síszakosztályának versenyzői a sírollerezők szombati hegyi országos bajnokságán, amely egyben a Magyar Kupa-sorozat második állomása is volt. Az abszolút győztest is klubunk adta Holló Martin személyében, aki tizenöt évesen utasította maga mögé az idősebb indulókat.

A hegyi síroller ob tesztversenye volt az egy héttel korábban, szintén Szuha-Mátraalmáson megrendezett Magyar Kupa első fordulója, így a versenyzők ezúttal már pontosan tudták mire számíthatnak az Északi-középhegység vadregényes és felettébb nehéz terepén. Az időjárás azonban kedvezőbb volt, mint augusztus elején, a 33 fokot kellemesebb, bár kissé szeles idő váltotta fel. Számunkra azonban ennél sokkal fontosabb, hogy versenyzőink ismét a maximumot hozták ki magukból. Holló Martin 00:35.09-es eredményével éppen két perccel bizonyult jobbnak Laczkó Evelin Viviennél (0:37.10), a korábban válogatott egyetlen felnőtt férfi indulóra, Gyallai Mátéra (Gyötri Klub) pedig több mint hármat vert rá.

A serdülő fiúk dobogóján a Vasas három versenyzője: Maus Márton, Gergely Márton és Fekete Boldizsár (balról jobbra)

„Martin és Evelin kiemelkedően versenyzett, de az egész csapatot dícséret illeti – értékelte sportolóink szereplését Holló Miklós, a Vasas SC síszakosztályának vezetőedzője. – De én ezúttal is inkább a teljesítményt néztem a számszerű eredmény helyett, és ezzel is kifejezetten elégedett vagyok. Sajnálom, hogy fiatal kora miatt Martin nem utazhatott el Csehországba, a válogatott sífutó edzőtáborába, Lágler Kristóf, Laczkó Evelin Vivien, Bozóki Laura és Kovács-Oroszlán Anna viszont ott lehet a legjobbak összetartásán. Szeptember közepén mi rendezzük a Normafánál a Magyar Kupa-sorozat harmadik állomását, remélem, hogy a mostanihoz hasonlóan jó szerepléssel rukkolnak majd ki versenyzőink.”

Ferbár Csongor (középen) a serdülő fiúk II. kategóriájának klasszikus síroller bajnoka

Síroller országos bajnokság, Magyar Kupa 2. állomás. Szuha-Mátraalmás.