B.V., 2022.01.29. | Kézilabda

Az első félidőben még tartotta a lépést, a másodikban viszont rengeteget hibázott női kézilabdacsapatunk Siófokon, így 36–24-re kikapott.

Női NB I, 13. forduló

Siófok KC–Vasas SC 36–24 (18–14)
Vasas SC: Zsigmond (kapus), Imrei 1, Pénzes 2, Faragó 1, Hadnagy 2, Kajdon 7, Oláh 3. Cserék: Kurucz (kapus), Szilovics 6, Gaschler 1, Szatmári 1, Leitner, Ács, Nagy Zs., Sárkány, Speth. Vezetőedző: Penszki Gergely
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

Friss emlékekkel készülhetett a Siófok elleni, szombati idegenbeli bajnokira női kézilabdacsapatunk, hiszen szerdán a Magyar-kupában is megmérkőztek a felek, akkor a Sterbinszky-csarnokban 32–24-es vendégsiker született. Ezúttal a Kiss Szilárd Sportcsarnok adott otthont a találkozónak.

A mérkőzést a hazaiak három gólja indította, ám együttesünk utána felvette a ritmust, és tartotta a lépést. A 18. percben 9–8-nál az egyenlítésért is támadhatott, ám az akcióból nem született gól, és ismét inkább a hazaiak akarata érvényesült. Ez eredményezte azt, hogy a félidőre négygólos különbség alakult ki (18–14).

A második harminc percben megérződött a hetek óta tartó nagy terhelés, és a szezon egyik leggyengébb félidejét produkálták a mieink. Könnyű siófoki gólok sora, rengeteg kihagyott ziccer és sok technikai hiba jellemezte csapatunk játékát, miközben csapatkapitányunk, Pénzes Laura harmadik kiállítása után piros lapot kapott. Így elkerülhetetlen volt a súlyos vereség: riválisunk 36–24-gyel megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

Az összecsapást követően így értékelt vezetőedzőnk, Penszki Gergely: „A fizikai és létszámbeli harátainkat elértük. Akarat és jellempróbáló mérkőzéssorozaton vagyunk túl, amely során a cserelehetőség nélküli játékban egyszerűen felörlődött a csapat. Mindent megtettünk. A szívünk minden rezdülése, az akaratunk egésze benne volt a mérkőzésben, de a végére teljesen elfogytunk minden területen. Most jól jön a pihenő, amikor készülhetünk a tavaszi fordulókra.”

A bajnokságban most szünet következik, legközelebb február 12-én játszunk az Alba Fehérvár otthonában.