B.V., 2022.01.23. | Kézilabda

Parádés második félidőt játszva, kis híján meglepte csapatunk a bajnoki bronzérem legfőbb várományosát, a DVSC-t a női NB I 12. fordulójában.

Női NB I, 12. forduló

DVSC SCHAEFFLER-VASAS SC 31-29 (22-17)

Vasas SC: Kurucz (kapus), Imrei 3, Pénzes 6, Kajdon 8, Faragó L. 1, Szilovics 8, Oláh K. 1. Cserék: Zsigmond (kapus), Hadnagy 2, Gaschler, Szatmári, Ács B., Dmitrovics, Nagy Zs., Sárkány. Vezetőedző: Penszki Gergely
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5

A nagyon fontos, Dunaújváros ellen megszerzett két ponttal a zsebben utazott Debrecenbe női kézilabdacsapatunk az NB I 12. fordulójában. Egyértelműen a hazaiak számítottak a találkozó esélyeseinek, hozzátéve, hogy az ő oldalukról is hiányzott több játékos.

A mérkőzés remekül indult, hét perc után 5–3-ra a mieink vezettek. A folytatásban szépen lassan ébredezett a DVSC, amely a második negyedórára már fölénybe került, és a szünetre viszonylag kényelmes, ötgólös előnyt épített ki, elsősorban a támadójátékának köszönhetően (22–17).

Forrás: DVSC Kézilabda

A folytatásban teljesen átalakult a mérkőzés képe, és ezért óriási dicséret jár a vasasos lányoknak. Elkezdődött a felzárkózás, a kapuban a csereként beállt Zsigmond Panna, elöl pedig Kajdon Blanka, Szilovics Fanni és Pénzes Laura remekelt elsősorban, de legfőképpen a csapat küzdött óriásit.

Ez eredményezte azt, hogy együttesünk a 49. percben újra átvette a vezetést, és felcsillant az igazán szenzáció reménye. Támadhattunk a kétgólos előnyért is, de a pontszerzés végül elmaradt, a két csapat közötti tapasztalatbéli különbségnek és Giegerich kapusnak köszönhetően, 31–29-re a hazai alakulat nyert.

Pont ugyan nem jár érte, de hatalmas elismerés jár a lányoknak és a szakmai stábnak a hatalmas harc után, a meccsről sok mindent elárul, hogy az utolsó percekben már a bajnoki bronzéremre hajtó Debrecen lassította a játékot, ugyanis az utolsó pillanatokig maradtak nyitott kérdések.

Az összecsapás után így értékelt vezetőedzőnk, Penszki Gergely: „Az első félidei védekezésünk nem volt a megfelelő szinten, utána feljavultunk, és egy nagyon nagy lehetőséget szalasztottunk el. Két hétméterest és két tiszta ziccert hagytunk ki a végén, ami bosszantó. Küzdeni jöttünk Debrecenbe, és nem titok, az összeállítást látva el is akartuk kapni a sebzett vadat. Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert óriásit harcoltak, megmutatták, hogy több van bennünk, és úgy gondolom, még ennél is többre vagyunk képesek, mint amit ma mutattunk.”

Együttesünk legközelebb szerdán 18 órakor a Siófokot a Magyar Kupa IV. fordulójában.

1. Győri ETO 11 11 - - 333-216 22
  2. FTC 11 10 - 1 319-242 20
  3. Debrecen 12 10 - 2 330-273 20
  4. Vác 12 8 - 4 370-331 16
  5. Mosonmagyaróvár 12 7 1 4 390-356 15
  6. MTK 12 4 3 5 310-315 11
  7. Kisvárda 12 5 1 6 306-321 11
  8. Siófok 12 5 - 7 368-383 10