B.V., 2021.12.16. | Úszás

Országos csúccsal jutott a döntőbe, majd ott hetedik lett a Gyurinovics Fannival felálló 4x100-as gyorsváltó az Abu-Dzabiban zajló rövid pályás úszóvébén. Szabó-Feltóthy Eszter eközben egyéni csúcsot úszott 100 m háton.

Kitűnően kezdték a Vasas-versenyzők az egyesült arab emírségekbeli Abu-Dzabiban zajló rövid pályás úszó-világbajnokságot.

Gyurinovics Fanni a 4x100 m-es gyorsváltó tagjaként Jakabos Zsuzsannával, Pádár Nikolettel és Késely Ajnával harcolta ki a döntőbe jutást a hetedik legjobb idővel, ráadásul országos csúccsal (3:36.20). Fanni a váltó első embereként 53.33-cal teljesítette a maga száz méterét.

A döntőben néhány tizedmásodperccel ugyan elmaradt délelőtti idejüktől a lányok (3:36.94), és végül a hetedik helyen csaptak célba.

Szabó-Feltóthy Eszter 100 m háton volt érdekelt a nyitó napon, biztató úszással, egyéni csúccsal kezdett (1:00.27), ezzel a 27. helyen zárt. Nem sokkal a futam után azt mondta, reméli, a 200-ra kisimulnak a tempói, és az még jobban sikerül.