Jenkei Dániel, 2021.12.12. | Labdarúgás

Rémálomszerű kezdés után a második félidőben visszahozta a sírból a meccset a Vasas FC Ajkán.

Merkantil Bank Liga, 20. forduló

FC Ajka - Vasas FC 2-2 (2-0)

Ajkai Városi Sportcentrum, 400 néző
Vezette: Derdák Marcell (Máyer Gábor és Király Zsolt)

FC AJKA: Horváth D. - Szűcs, Heffler, Tar, Görgényi - Tajthy, Kenderes - Csizmadia, Lehoczky, Tóth G. (Sejben, 46.) - Gaál (Dragóner, 71.)
vezetőedző: Kis Károly

VASAS FC: Uram - Terbe (Radó, 34.), Litauszki, Iyinbor, Silye - Márkvárt, Sztojka (Hidi M, 46.), Hinora - Szivacski, Feczesin, Rétyi (Bobál, 46.)
vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerzők: Lehoczky (5.), Csizmadia (10.), ill. Feczesin (66.) Tar (öngól, 79.)

Sárga lap: Horváth D. (83.), ill. Szivacski (53.)

Csizmadia találatát követően már a tizedik percben kettő-nulla volt az állás vasárnap este Ajkán a hazai csapatnak, és a mélyütésből nem igazán sikerült felállnia a Vasas FC-nek az első félidő során. Kis Károly együttese viszonylag magabiztosan tartotta előnyét, szervezett játékot mutatva.

A második játékrész aztán nem csak a térfelek tekintetében hozott a fordulatot: a mieink fokozni tudták a nyomást, Feczesin pedig villant, majd a 79. percben egy öngól után már 2-2 állt a táblán.

Az utolsó percekben akár a győztes gólra is lehetett volna esély a mieink részéről, de végül maradt a döntetlen, így a Vasas FC a tabella második helyéről fordul rá a 2022-es évre.

(borítókép: Vasas FC)