B.V., 2021.09.30. | Judo

Két érmet nyertek versenyzőink a Győrben rendezett ifjúsági országos bajnokságon, Piriti Rebeka második, Kiss Levente harmadik lett a kategóriájában.

A hét végén a győri EYOF-ra épült Olimpiai Sportparkban tartották az ifjúságiak, azaz a 15-16 évesek magyar bajnokságát. A viadalon természetesen a Vasas is képviseltette magát, sőt két érmet is elhoztak fiataljaink az eseményről.

A lányok 70 kilogrammos kategóriájában Piriti Rebeka menetelt a döntőig, három mérkőzést is megnyert, az aranycsatában a Toto Sport SE versenyzője, Vén Panna állította meg. A 73 kg-sok fiúk nagy mezőnyében sikerrel vette a főtábla első két akadályát Kiss Levente, a négy közé jutásért kapott ki. A vigaszágon azonban így is megszerezte a bronzérmet, miután még három alkalommal hagyta el győztesen a tatamit.

A bajnokság éremtáblázatán egy ezüst- és egy bronzéremmel a tizenharmadik helyen végzett klubunk.