B.V., 2021.09.11. | Kézilabda

Nagyszerű játékkal, fantasztikus közönséggel győzött női kézilabdacsapatunk az NB I nyitányán hazai pályán az Alba Fehérvár ellen.

Női NB I, 1. forduló

VasasALBA Fehérvár KC 26-24 (13-10)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 300 néző.
Vezette: Őri, Pozdena.

Vasas: Kurucz – Imrei 5, M. Agbaba 3 (2), Pénzes 3 (1), Faragó L. 4, Speth 2, Oláh 2. Csere: Kajdon 2 (1), Szilovics 2, Szatmári 2, Hadnagy 1, Kovács Noémi, Ács, Sárkány.
Edző: Penszki Gergely

Fehérvár: Pijevic – Töpfner 3, Bardi 2, Boldizsár, Gerháth K. 1, Triscsuk 5 (1), Takó 2. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Szmbatian 2, Hudák 1, Besszer 1, Háfra L., Ohjama 2 (2), Domokos D., Utasi 5. Edző: Boris Dvorsek

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3

Hosszú (három éves) várakozást zárt le a szombat délután, hiszen a tavaszi feljutás óta százszázalékosan az NB I-es szereplésre koncentrált női kézilabdacsapatunk. Az első lépést ráadásul hazai pályán, a szurkolóink előtt tehették meg a lányok, az előző évadban tizedik helyezett Alba Fehérvár együttese látogatott a Sterbinszky-csarnokba.

Az is várható volt, hogy a kezdés nem lesz egyszerű, hiszen játékosaink többsége az első NB I-es perceit teljesítette nem sokkal öt óra után. Az elején nem igazán állt össze a védekezés, elöl pedig sok volt a hiba (2-6). Ám miután csapatunk sikeresen átvészelt egy kritikus kétperces emberhátrányt, Vasas-percek következtek: az első negyed óra végére sikerült kiegyenlíteni (6-6), nem sokkal később pedig már a mieink vezettek (8-7). Ráadásul a félidő hajrája is jól sikerült, így 13-10-es előnnyel vonulhattak el szünetre a lányok.

Szerencsére a folytatásra sem fogyott el a lendület, olyannyira, hogy a 40. percre ötgólosra duzzadt az előny. Az pedig, hogy tíz perccel a vége előtt ugyanekkora különbségnél kért időt a Fehérvár, már önmagában bravúrkategória. A találkozó utolsó hatoda pedig igazi örömjátékot hozott, kúszott ugyan fel az Alba, de a győzelem nem forgott veszélyben, a végén pedig 26-24-nél joggal zúghatott a „Játszik a Vasas!”.

A mérkőzés után így értékelt vezetőedzőnk, Penszki Gergely: „Ahogyan a mérkőzés előtt is említettük, meglepetésre készültünk. Leginkább a szurkolóinknak köszönhető a siker, olyan légkört teremtettek, amelyben egy másodpercre sem fordulhatott meg senkinek a fejében, hogy feladjuk.”

A végig kitűnően védő Kurucz Annamária pedig a következőképpen fogalmazott: „Nagyon felkészültünk az ellenfélből, de én is elsősorban az atmoszférát emelném ki. Az elsőmeccses izgulás és hajtás vitte előre a teljesítményünket.”

1. FTC 1 1 - - 37-26 2
  2. Győr 1 1 - - 40-32 2
  3. Debrecen 1 1 - - 30-22 2
  4. Vác 1 1 - - 27-22 2
  5. Dunaújváros 1 1 - - 26-23 2
  6. Vasas 1 1 - - 26-24 2
  7. Budaörs 1 1 - - 24-23 2
  8. MTK 1 - - 1 23-24 0