Jenkei András, 2021.08.09. | Labdarúgás

Az NB II-es bajnokság második fordulójában, az első osztálytól tavasszal búcsúzó Diósgyőr vendégeként lépett pályára a Vasas.

DVTK – Vasas 2-1 (1-0)
Miskolc, 5226 néző.

Vezette: Andó-Szabó (Horváth R., Becséri)

DVTK: Póser – Polgár, Hegedűs, Szatmári Cs. (Eperjesi, 51.), Bokros (Bárdos, 46.) – Kispál  (Hornyák, 46.), Szeles (Zsemlye, 40.), Molnár, Oláh, Suljic (Németh M.) – Könyves N.
Vezetőedző: Kondás Elemér

Vasas: Jova – Szilágyi, Iyinbor, Otigba, Silye – Rétyi (Hinora, 59.), Márkvárt (Feczesin, 86.), Pátkai (Pekár, 59.), Szatmári L. (Bobál G., 59.), Berecz – Radó.
Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerző: Könyves (6.), Molnár G. (76. – 11-esből), ill. Berecz (72.)
Sárga lap: Molnár G. (57.,), Eperjesi (83.) ill.: Silye (31.), Rétyi (48.), Berecz (69.), Márkvárt (75.)
Kiállítva: Zsemlye (93.)

Alig belemelegedve a bajnokságba, rangadó várt együttesünkre hétfőn este. Ugyan még 36 mérkőzés van hátra, ám egyáltalán nem mindegy, hogy a feljutás szempontjából egyik legnagyobb riválisunkkal szemben miként végzünk így augusztus elején.

Már a 6. percben hátrányba kerültünk, egykori játékosunk Könyves Norbert forgolódott az ötösünkön, majd a hálónkba tuszkolta a labdát (1-0). A folytatásban is a hazaiak játéka tűnt pontosabbnak. A félidő legvégén Rétyi találta el a diósgyőri kapufát.

Számos szöglet és szabadrúgás jelezte, hogy a mieink derekasan próbálkoznak az egyenlítés érdekében. Egy sarokrúgás után aztán az üresen maradt Berecz Zsombor talált a hazai kapuba (1-1). Sajnos hamar újabb gól kaptunk, bár ennek jogossága erősen kérdéses, hiszen az egy helyben álló védőnk lábába botlott bele a hazai támadó, a megítélt 11-est után aztán ismét a diósgyőriek javára módosult az állás (2-1).

A hátralévő negyed órában már hiába próbálkoztunk, nem sikerült mattolni a dósgyőri védelmet.