Jenkei Dániel, 2021.04.07. | Vízilabda

Ez már azért komoly skalp: az A-Híd VasasPlaket a harmadik negyedben állva hagyta ellenfelét.

OB I, 25. forduló:

A-Híd VasasPlaket-OSC 11-8 (1-2, 4-2, 5-2, 1-2)

Gólszerzőink: Szatmári K. (3), Sélley-Rauscher D. (2), Bedő K. (2), Bátori B., Brguljan D., Vadovics V., Simon H.

Nagyon vártuk már az OSC elleni meccset, Vad Lajos vezetőedző is úgy fogalmazott, hogy most meg lehet nézni egy igazán komoly csapat ellen, hol tartunk.

Nos, az első negyedben még azt láttuk, hogy a jó védekezés mellett támadásban nehezen vesszük fel a ritmust, ami viszont utána következett, olyat még nem sokszor láttunk a csapatunktól ebben a szezonban...

A második és harmadik negyedet összességében 9-4-re hoztuk, ezzel pedig szó szerint állva hagytuk az OSC-t. A gólszüret során akadt precíz előnyértékesítés, bravúros akciótalálat, remek összjáték és zseniális egyéni alakítás is.

Azt láttuk, hogy bizony ennek a csapatnak van ereje, és kezd egészen magas szintre felnőni. Kár is egyéneket kiemelni, olyan sokan tudtak minőségi dolgokat hozzátenni a játékunkhoz.

A megnyugtató előny tudatában a negyedik negyed már csak az eredmény tartásáról szólt, és sikerült itt is okosan ölni a másodperceket, így egy pillanatra sem forgott veszélyben a győzelmünk.

A vége 11-8 lett, a három pont pedig rendkívül fontos, hiszen éppen az ilyen bravúrok kellenek ahhoz, hogy meglegyen a négybe kerülés az alapszakasz végén.

A végére pedig csak annyit, hogy de jó volt ezt újra átélni a Komjádiban! Hiányzott már az igazán jó vasasos póló…

Ünnepelni viszont sok idő nincs, hiszen csak akkor van igazán értéke a mai sikernek, ha szombaton a BVSC otthonában is nyerni tudunk majd.