Jenkei Dániel, 2021.03.14. | Labdarúgás

A halovány első félidő után a második játékrészben megfordíthatta volna a Gyirmót elleni rangadót a Vasas FC, de győztes gól helyett csak lesgólokat sikerült szereznünk.

Merkantil Bank Liga, 29. forduló
Vasas FC - Gyirmót FC Győr 1-1 (0-1)

Illovszky Rudolf Stadion, nézők nélkül

Vezette: Pintér Csaba (Szalai Balázs, Kis Zoltán)

Vasas FC: Jova - Terbe, Viczián, Tóth, Silye - Hidi M (Köböl, 46.), Pátkai, Hinora (Szatmári, 61.), Pekár (Vernes, 61.) - Feczesin, Radó - edző: Tóth András

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Major, Karacs (Szegi, 75.), Széles, Kirják – Vass – Vogyicska, Nagy, Hajdú – Simon, Lencse (Varga, 83.) - vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Lencse (28.), illetve Silye (61.)

Sárga lapok: Kirják (68.), Nagy (72.), Simon (84.), Vernes (89.), Feczesin (93.)

Az első félidő nem sikerült jól, Feczesin ziccere után visszaesett a játékunk, Lencse pedig büntetőből meg is szerezte a vezetést a vendégeknek az NB II második és harmadik helyezettjének rangadóján.

Végül a 61. percig kellett várni az egyenlítésre, ekkor Silye szerzett szemfüles találatot. A hátralévő harminc percben pedig egyértelműen Tóth András csapata (Schindler Szabolcs koronavírus-fertőzés miatt hiányzott) dominált, a mieink kétszer is betaláltak, de a partjelző mindkétszer lest intett...

Így aztán maradt az 1-1, maradt a három pont különbség a két csapat között és maradt a második, feljutó hely a tabellán. Ez pedig április 4-ig biztosan így is marad, hiszen hosszabb válogatott szünet következik a másodosztályban is.

(borítókép: Vasas FC)