B.V., 2021.03.09. | Jégkorong

Elsöprő utolsó harmaddal nyert az Opten Vasas HC a Corona Brasov otthonában az Erste Liga-negyeddöntő ötödik mérkőzésén.

Jégkorong Erste Liga

Corona Brasov-Opten Vasas HC 1-5 (1-0, 0-0, 0-5)
Opten Vasas HC:
Tóth B.
Kmec, Ozols – Bukor, Tornyai – Léránt, Seregély – Németh Á., Kováts M.
Bödök, Czakó, Révész – Nagy M., Schmál, Turbucz – Veshutkin, Páterka, Szalma – Szlama, Csiki, Odnoga

Gólszerzőink: Páterka B. 2, Seregély M., Révész, Odnoga

Vasárnap hazai életben maradt, és már a második győzelem reményében lépett jégre az Opten Vasas HC a Corona Brasov otthonában a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében.

Az első harmadban a brassóiak domináltak, a fölényük pedig a 15. percben góllá is érett, Valchar talált be (1-0). A második felvonásban aztán négy emberelőnyünk is kihasználatlanul maradt, így mindössze húsz perc maradt a folytatás kiharcolására.

Ami a záró etapban történt, az a legoptimistább forgatókönyveket is túlszárnyalta: a harmad elején Páterka Bence egyenlített, majd futószalagon jöttek az újabb Vasas-gólok. Páterka újabb gólja mellett Seregély Máté, Révész Marcell és Odnoga Mátyás volt eredményes, bebiztosítva ezzel az 5-1-es győzelmet.

Az óriási bravúr után következhet a 3-2-es brassói előnyről folytatódó párharc hatodik mérkőzése, amelyet csütörtökön 18:40-től játszanak a Vasas Jégcentrumban.