B.V., 2021.03.07. | Kézilabda

Szinte végig szoros mérkőzésen, nagyot harcolva szerezte meg újabb bajnoki győzelmét női kézilabdacsapatunk a Kispest NKK-Vajk otthonában.

NB I/B Keleti csoport, 15. forduló

Kispest NKK-Vajk-Vasas SC 25-30 (12-14)
Vasas SC: Kurucz A. (kapus), Imrei R. 3, Pénzes L. 9, Ivanics D., Hadnagy F., Szilovics F. 4, Tóth M. 3. Cserék: Speth E. 4, Ács B. 3, Szatmári M. 3, Takács F. 1, Cifra A., Házi V. Kovács N., Nagy Zs. Vezetőedző: Penszki Gergely
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 0/0, ill. 5/4

A tavaszi idény eddig legnehezebb mérkőzésére készült vasárnap női kézilabdacsapatunk. A negyedik helyezett Kispest NKK-Vajk otthonába látogattak a lányok, s bár a két csapat őszi mérkőzése tizenhárom gólos Vasas-sikert hozott, nagy feladat előtt álltak.

Nem is indult könnyen az összecsapást, az első bő negyedóra után hárommal vezetett a hazai alakulat (9-6).  Azt követően viszont négygólos szériát produkált együttesünk, amivel átvette az irányítást, és a szünetre már kétgólos előnyben mehetett (12-14).

Megtörni viszont a folytatásban sem sikerült a szintén nagyot küzdő riválist, a csapatok gyakorlatilag fej-fej mellett mentek a végjátékig, kilenc perccel a vége előtt pedig 23-23-as állásnál új mérkőzés kezdődött. A hajrát a mieink bírták jobban, kihasználták a Kispest hibáit, így az utolsó percekben már különösebben izgulni sem kellett, elkönyvelhettük a 30-25-ös, a szezonbeli tizenharmadik Vasas-győzelmet.

Így látta vezetőedzőnk, Penszki Gergely: „Pontosan olyan nehéz mérkőzés volt, mint amilyenre számítottunk. Lehetett tudni, teljesen más lesz mint az ősszel, mert ellenfelünket nagyon hajtotta a vágy, hogy bebizonyítsa, közelebb tud kerülni hozzánk. Ráadásul az előző két fordulóban kevésbé sikeresen szerepeltek és biztosak voltunk benne, hogy nagyon feltüzelve lépnek pályára. Nagyon nagy dicséret jár a csapatnak, mert jól felkészített és nagyon erős ellenfél otthonában sikerült győzni! Gratulálok a lányoknak!”

Ezek után kéthetes szünet következik a bajnokságban, legközelebb március 22-én, hétfőn a VS Dunakeszi otthonában lép pályára százszázalékos csapatunk.