Jenkei Dániel, 2021.01.31. | Röplabda

Ismét csak egy szettre voltunk jók a Kaposvár ellen.

Női Extraliga

Vasas Óbuda-MCM Diamant Kaposvár 1:3 (17, -24, 22, 17)

A hétközi kupamérkőzés után az Extraligában is 3:1-re nyert a Kaposvár a Vasas Óbuda ellen.

Vasárnap délután a Folyondár utcában találkoztak a csapatok, és az első szettet viszonylag simán hozták a vendégek, akiknél úgy tűnt, tartott a keddi lendület.

A másodikat viszont, akárcsak Kaposváron, nagy csatában megnyertük, ez pedig reményt adhatott a folytatásra, és volt is esély az egyenlítésre, de végül a Nedjelkovics-csapat került újra előnybe (1:2).

A negyedik, végül utolsónak bizonyuló szettben pedig az pecsételte meg a sorsunkat, hogy a játékrész közepén hullámvölgybe kerültünk, amelynek köszönhetően jelentős pontelőnyre tett szert a Kaposvár. Innen már nem volt visszaút, csak apróbb fellángolások, és végül 25:17-re nyerték a vendégek a szettet, ezzel pedig magukkal vitték mindhárom pontot.

Ezután a hét után kijelenthető, hogy jelenleg jobb formában vannak Király-Tálasék, mi pedig kicsit távolabb kerültünk az alapszakasz harmadik helyétől, de azért még lesz lehetőség javítani.