B.V., 2020.12.30. | Jégkorong

Az idény eddig legnagyobb bravúrját hajtotta végre az Opten Vasas HC azzal, hogy hazai pályán legyőzte a bajnoki címvédő FTC-Telekom együttesét.

Jégkorong Erste Liga
Opten Vasas HC-FTC-Telekom 4-2 (2-1, 0-1, 2-0)

Gólszerzőink: Turbucz M. 2, Béres B., Szabó Z.

A két korábbi szezonbeli mérkőzésén egyaránt megszorongatta a bajnoki címvédő Ferencváros együttesét az Opten Vasas HC. S a kezdésre ezúttal sem lehetett panasz, az első harmadban Turbucz Martin és Béres Boldizsár kétgólos előnyhöz juttatta a mieinket, azonban arra gyorsan jött vendég válasz (2-1).

A második húsz percben egyetlen gól esett, és az ferencvárosi volt, így a záró etappal együtt teljesen új meccs kezdődött. A Dunaújvárosi Acélbikák ellen az első Erste Liga-gólját szerző Szabó Zalán azonnal betalált, így lépéselőnybe került Ladányi Balázs együttese, majd a hajrában Turbucz biztosította be a 4-2-es hazai sikert, amely egyben az évad eddigi legnagyobb bravúrja is.

Az Opten Vasas HC legközelebb már az új évben, vasárnap lég jégre, 17:40-től, hazai pályán az UTE ellen.

Fotó: Dobos Sándor