Jenkei Dániel, 2020.11.13. | Műkorcsolya

Szombaton hagyományteremtő szándékkal rendez utánpótlás műkorcsolya-viadalt klubunk a Vasas Jégcentrumban.

Újabb fontos lépéshez ért el műkorcsolya szakosztályunk, hiszen szombaton saját szervezésű versenyre, az I. Vasas Kupára kerül sor Káposztásmegyeren. Természetesen a covid-helyzet ez esetben sem könnyítette meg az előkészületeket, de egy nappal a kitűzött dátum előtt már kijelenthetjük, hogy szombaton elstartol az utánpótláskorú versenyzők számára kiírt viadal.

 


Szakosztály-igazgatónkat, Hajek-Major Andreát kérdeztük a részletekről:

- Izgalmas napokon vagyunk túl, a hétfői hírek kétségessé tették, hogy egyáltalán meg tudjuk-e tartani az eseményt, amire már nagyon régóta készülünk. Végül lesz rá lehetőségünk, igaz zártkapuk mögött, ami persze szomorúság a szülőknek, de a MOKSZ-honlapján élőben követhető a verseny és valamennyi eredmény. A szövetség egyébként is minden szervezési feladatban segít, köszönettel tartozunk nekik. A verseny alapötlete már régebben felmerült bennünk a szakosztálynál, de a járványhelyzet adta meg a végső lökést, hiszen idén emiatt jóval kevesebb a versenylehetőség. Mikor elkezdtük szervezni, látszott, hogy kapós az ötlet, hiszen számos budapesti és vidéki klub is komoly érdeklődést mutatott. Szombaton így több mint 100 tehetséges versenyző fog tudni jégre lépni, ebből tizenhárman klubunkat képviselik. Szeretnénk, ha a Vasas Kupa később hagyománnyá válna, és ha a covid-helyzet lehetővé teszi, jövőre nemzetközivé tennénk a versenyt, valamint a junior és szenior korosztályt is bevonnánk.

Honlapunkon jövő héten természetesen beszámolunk arról is, hogyan sikerült az I. Vasas Kupa.


Hirdetések