Jenkei András, 2020.11.08. | Labdarúgás

Az NB II 16. fordulójában egy fővárosi rivális ellen gyűjtötte be a Vasas a három bajnoki pontot.

Vasas – Soroksár SC 3-1 (3-0)
Illovszky Rudolf-stadion, 818 néző.

Vezette: Bognár Tamás (Tőkés Róbert, Berényi Ákos)

Vasas: Jova – Terbe, Litauszki, Szilágyi Z., Silye – Kovács M., Pátkai, Hidi M. – Radó (Szatmári, 86.), Feczesin (Köböl, 86.), Balajti (Pekár, 68.).
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Soroksár: Varga Á. – Kópis (Bene, 46.), Gengeliczki (Takács Zs., 37.), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Derekas – Orosz (Hudák, 64.), Csernik, Magyari (Szerető, 46.) – Lovrencsics B. (Gárdos, 76.).
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gólszerző: Silye (2.), Balajti (5.), Feczesin (18.) Lovrencsics B. (61.)
Sárga lap: Magyari (1.), Pászka (55.), Radó (71.)

Lehengerlően kezdte a Vasas a mérkőzést!

Az első perc legvégén Kovács Milánnal szemben szabálytalankodtak a vendégek, Silye Erik 30 méterről elvégzett szabadrúgását követően a labda megpattant a sorfalon, és a dermedt kapus tekintetétől kísérve akadálytalanul haladt át a gólvonalon (1-0).

Jó két perccel később ismét Silye volt az egyik főszereplő: baloldalról jól gurított középre, az érkező, és a csapatból hosszú időn át hiányzó Balajti Ádám pedig nem hibázott (2-0).

A 18. percben pedig megvolt a harmadik találatunk is, ezúttal Terbe kanyarította a jobboldalról középre a labdát, Feczesin egy az egyben állt szembe a kapussal, és meg is oldotta a dolgot (3-0).

A folytatásban a vendégek kezdtek magukhoz térni, ezt az első félidő végén egy felső kapufa is jelezte, majd a második félidő első harmadának a végén a szépítés is sikerült nekik Lovrencsics révén (3-1). Kiegyenlített volt  a játék, de a mérkőzés elején megszerzett előny, három bajnoki pontot ért!

Érdekesség, hogy az ellenfél találatát az a Lovrencsics Balázs szerezte, aki vasárnap este kezdőként játszott a Vasas e-Sport színeiben a Puskás Akadémia elleni virtuális foci szezonnyitón.

1. Debreceni VSC 16 11 4   1 37-10 37
  2. Budaörs 15 11 -   4 28-15 33
  3. Gyirmót FC Győr 15   9 2   4 19-10 29