Jenkei Dániel, 2020.10.11. | Röplabda

Két szoros, két kevésbé szoros játszma: 3:1-re nyert a Nyíregyháza a Folyondárban rendezett Extraliga-rangadón.

EXTRALIGA, 2. FORDULÓ
Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 1-3 (-24, -19, 23, -18)

Folyondár utca (nézők nélkül), Vezette: Adler, Mezőffy

Vasas: Török 15, Kalicanin 6, Popovic-Gamma 20, Takács D. 3, Strunjak 8, Nogueras 3. Csere: Juhár (liberó), Windisch, Zernovic 9, Kiss G., Ambrosio 3. Vezetőedző: Jakub Głuszak

Nyíregyháza: Ortiz 10, Najdic 4, Radosova 22, Lászlop 4, Lacombe 15, Vasziljeva 16. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Varga 1, Francesco, Fuchs. Vezetőedző: Németh Szabolcs

Hat napon belül a második komoly hazai rivális látogatott a Folyondár utcába, az Extraliga 2. fordulójában a Nyíregyházával nézett farkasszemet Jakub Gluszak együttese.

Jól álltak bele a mieink meccsbe, végül mégis az első szett végjátéka lett a legfájóbb, és sok mindent megalapozott a későbbiekre: 23-19-es vezetésről tudott fordítani a Nyíregyháza.

A második játszma közepén jött az újabb hullámvölgy a mi szempontunkból, ekkor Jakub Gluszak néhány poszton változtatott is, de a szett 25-19-el a vendégeké lett, ráadásul a hajrában Windisch Kinga is bokasérülést szenvedett, nem tudta folytatni...

Ha már sérülés, a harmadik felvonás jelentett némi gyógyírt, csapatunk továbbra is keményen küzdött, emellé pedig szép megoldások is társultak, Popovic-Gamma pedig le is tudta zárni a javunkra a szettet a végén. (25-23).

Ezen a szombaton több már nem volt a csapatunkban, a negyedik szett ismét viszonylag simán Németh Szabolcs gárdájáé lett, amely így mindhárom pontot elvitte Óbudáról.