Jenkei András, 2020.10.04. | Labdarúgás

A Vasas a Szeged ellen az első félidőben még az elmúlt hetekben megszokott formáját mutatta, a másodikban viszont egy remek negyedórával, Radó András vezérletével, sikerült a fordítás.

Vasas – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-1 (0-1)
Illovszky Rudolf Stadion, 1200 néző.

Vezette: Oláh Gábor (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)

Vasas: Jova – Szivacski, Viczián, Litauszki, Silye – Hinora, Pátkai, Hidi M. S. – Vernes (Pekár, 75.), Birtalan (Kovács M., 88.), Radó (Szatmári, 87.)
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Szeged: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Oláh G. (Simon Á., 74.), Jovanovic – Gajdos (Gréczi, 76.), Germán, Dobos Á. (Bitó, 85.) – Takács T. (Grumic, 46.)
Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerző: Ódor (41.),  Pátkai (51.), Radó (53.), Radó (65.)
Sárga lap: Oláh G. (9.), Vernes (66.), Jovanovic (71.), Simon Á. (93.)

A májusban elhunyt Ladinszky Attilára, a Vasas korábbi bajnoki bronzérmes labdarúgójára emlékeztünk a mérkőzés előtt a Vasas család új emlékhelyénél, a szünetben pedig Nemcsák Károly színművész idézte fel Ladinszky életét és pályafutását.

A Szeged elleni első félidőt ugyan a mieink kezdték dominánsan, hiszen a 10. percben Vernes lőtt zúgó kapufát egy távoli szabadrúgásból, ám ezt szűk tíz perc múlva egy vendégkapufa követte. A játékrész további részében is a Szegednek voltak jóval veszélyesebb támadásai, és végül Ódor a 41. percben egy távoli lövéssel be is vette Jova kapuját (0-1).

A fordulás után eleinte nem sok minden utalt arra, hogy változni fognak a dolgok, aztán az 50. percben Vernes végezhetett el szabadrúgást az ellenfél térfelének közepéről, remek helyzetfelismeréssel a kilépő Pátkai elé emelt, középpályásunk pedig éles szögből betalált (1-1), majd egy perccel később közelről fejjel, akár második találatát is megszerezhette volna.
Határozottan kezdett jobban kinézni a futballunk, amit Radó két perc elteltével alá is támasztott, az ötösről vette be fejjel Varga kapuját (2-1).
És nem is álltunk meg... A 65. percben Hinora szép keresztlabdáját követően, Silye robogott  be a tizenhatoson belülre a jobbszélen, visszagurítását Radó szorongatott helyzetből bombázta a felső sarokba (3-1).

Egy jó negyed órán át láthatták a szurkolók azt a Vasast a játéktéren, amit mindig is szeretnének, ezúttal ez a tizenöt perc elég volt a biztos győzelemhez.

1. Debreceni VSC 11 7 3 1 24-9 24
  2. Budaörs 11 7 - 4 18-12 21
  3. Békéscsaba 1912 Előre 11 5 5 1 14-8 20
  4. Gyirmót FC Győr 10 6 1 3 16-9 19
  5. Nyíregyháza Spartacus 11 6 1 4 10-8 19
  6. Szolnoki MÁV 11 5 3 3 10-10 18
  7. FC Ajka 11 5 1 5 21-16 16
  8. Szombathelyi Haladás 11 4 4 3 15-10 16