Jenkei Dániel, 2020.02.20. | Ökölvívás

A Vasas-Süllős lett a legeredményesebb klub a 2020-as Énekes ifjúsági viadalon.

A Vasas-Süllős Boxing Team 12 versenyzővel indult a hagyományos Énekes István Ifjúsági Ökölvívó Emlékversenyen, így mienk volt az egyik legnépesebb küldöttség a mezőnyben.

Lány 64 kg-ban Dóka Aliz az első napi szoros mérkőzését követően a további összecsapásain esélyt sem adott ellenfeleinek, így nagy fölénnyel nyerte súlycsoportját.

Hasonlóképpen tett 69 kg-ban Varasdi Vanda is, a 60 kg-os Lovász Réka pedig ezüstéremmel zárt.

A fiúmezőnyben két vasas ökölvívónk, a 91 kg-os Haid Pál és a +91 kg-os Börzsei Kornél mérkőzhetett az aranyéremért, de végül mindkettejüknek a második hely jutott.

56 kg-ban Tóth-Szabó Vilmos, 69 kg-ban pedig Kozák Renátó szerzett bronzérmet, ám bennük maradt némi hiányérzet, hiszen mindketten a döntőre pályáztak.

Az 52 kg-os Kozák Alonzó, a 64 kg-os Borócsik Bertold és Kis Márió, a 64 kg-os Csönge Botond, valamint a 75 kg-os Mezei Dániel pedig ötödik helyen zárta a versenyt.

A felsorolt eredményeknek köszönhetően mind a női-, mind a férfipontversenyt, és így az összesített csapatpontversenyt is a Vasas-Süllős Boxing Team csapata nyerte.