2010.12.08. | Vízilabda
A Magyar Kupában minket búcsúztató, a bajnokságban hozzánk hasonlóan százszázalékosan álló Honvéd otthonába látogatott csapatunk.

Groupama-Honvéd – TEVA-Vasas-UNIQA 6–7 (1–1, 2–2, 1–1, 2–3)
Kőér utca, 800 néző.
Vezette: ifj. Juhász Gy., Petik András

Honvéd: Gergely – Jansik, Bátori, Szivós, Hárai 2, Gór-Nagy 3 (3), Tóth M. 1. Csere: Mátyás, Salamon, Székely.
Vezetőedző: Vad Lajos

Vasas: Nagy V. – Katonás, Kovács R. 1, Decker Á., Powers 1, Kiss G., Boskovic 3 (2). Cserer: Takács Bálint, Vörös, Steinmetz B., Vámos, Fülöp 2.
Vezetőedző: Földi László

Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 8/2
Kipontozódott: Jansik (24. p.)
Sárga lap: Vad (25. p.)

A mérkőzésen inkább a küzdelem dominált, három negyed után 4:4 volt az állás, ami jelenthetett egyrészről stabil védekezést, de oka lehetett ennek a támadók pontatlan játéka is. Az igazság mint többnyire, most is valahol a két állítás között volt.

Az utolsó felvonás elején egyértelműsítettük, hogy a három pontért jöttünk. Jeff Powers, Kovács Róbert és Fülöp Bence találataival három góllal elhúztunk. Vendéglátóink azonban nem adták föl, két perccel a vége előtt már csak egy volt nekünk. Ez azonban szerencsére maradt is, így mostantól pontelőnnyel vezetjük a tabellát, és győzelemmel kezdtük a három legerősebb csapat - Honvéd, Eger, Szeged - elleni sorozatot.