Dobos Sándor, 2018.05.03. | Kosárlabda

Nem sikerült elvenni a pályaelőnyt a Vasas Akadémiának az NB I/B Piros csoportjának negyeddöntőjében. Nincs azonban még veszve semmi.

NB I/B, Piros csoport, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Nyíregyháza Blue Sharks (3.) – Vasas Akadémia (6.) 71-59 (13-21, 11-10, 27-16, 20-12)

Nyíregyháza: Czura 15/6, Stojanovic 11, Mokánszki 4, Bus I. 9, Nagy K. 9/3. Csere: Czinger 11, Fazekas 12, Oláh, Sitku M. Vezetőedző: Siska János

Vasas Akadémia: Völgyi 14, Kiss B. 5, Katona 8/6, Boros 12/6, Moravcsik 4. Csere: Steier 2, Kovács B. 10, Csík Ro., Sólyom, Kozma, Andrássy 4. Edző: Lekli József. Vezetőedző: Faragó Péter

A párharc állása: 1-0, a Nyíregyháza javára.

Míg a többi párharcban már bőven zajlanak az események (nem kis meglepetésekkel), az alapszakasz végén harmadik helyen záró Nyíregyháza, valamint a playoffba bravúrral bejutó, végül hatodikként továbblépő Vasas Akadémia küzdelme csak csütörtökön kezdődött el – értelemszerűen a szabolcsiak otthonában.

Faragó Péter, a Vasas Akadémia vezetőedzője a minap azt mondta, a szervezett nyíregyházi csapattól hamar elvehető a pályaelőny, képes rá a csapat, hiszen az alapszakaszban – igaz, idehaza – sikerült őket legyőzni.

Nos, most végül elmaradt a bravúr, így a második mérkőzésen mindenképpen nyerni kell majd ahhoz, hogy visszamehessünk Nyíregyházára, a mindent eldöntő találkozóra.

Pedig remekül kezdett csapatunk, 7-0-ra húztunk el az elején, és az első negyedben ponterősen játszottunk, meg is nyertük a szakaszt 21-13-ra. Még a második negyedben sem jelentkeztek a problémák, hiszen csak egy pontot tudott faragni a hátrányból a Nyíregyháza, a nagyszünetben 31-24-re vezettünk.

Aztán a harmadik tízpercben szép lassan elkezdett közeledni, lépegetni előre a hazai csapat, Stojanovic kosarával az 5. percben már vezetett, 39-37-re! Innen is vissza-visszavettük az előnyt, még a negyed 9. percében is így történt Katona Róbert triplájával (47-46), de végül jött egy 5-0-s roham hazai részről, Bus Iván kosarával 51-47-et mutatott a tábla az utolsó szünet előtt.

Nem adtuk fel, a zárónegyedben Boros Márk duplájával 57-57-re egyenlítettünk, de a vezetést ezután már nem tudtuk átvenni, nem sokkal később Bus kosarával tízpontos differencia alakult ki. Ez aztán tovább nőtt, a dobószázalékunk visszaesett, végül 37%-os lett a végére a szabolcsiak 46%-ával szemben.

Kimaradt hat büntető is a meccsen, és elég sokat próbálkoztunk kintről, de a 18 trojkakísérletből csak 4 ment be. Kár, mert például jóval több lepattanót szereztünk, mint a hazaiak (43-31), azaz nagyon is benne voltunk a meccsben.

Most elúszott a vége, de semmi ok a pánikra, vasárnap visszavághatunk, hogy aztán jövő héten ismét idegenben próbáljunk meg bizonyítani, és továbbjutni.