2019.06.04. | Kézilabda

Negyedik helyen zárt U22-es csapatunk az NB II-es női kézilabda bajnokság Északi csoportjában.

Géber Zsolt vezetőedző így értékelte összességében a szezont: - Nem a feljebbjutás volt a fő cél az idei szezonban, hanem arra helyeztük a hangsúlyt, hogy a lányok több versenyzési lehetőséghez jussanak. Csapatunk több új játékossal bővült szezon közben is, így az új tagok érkezését követően kicsit lassan szokott össze az együttes. A tavaszi időszakban a lányok játéka már sokkal letisztultabb volt, pedig voltak hiányzóink is. A jövőben igyekszünk még eredményesebben játszani, valamint nem titkolt célunk az sem, hogy bekerüljünk a legjobb három közé a következő szezonban.

TABELLA

ADATBANK

1. forduló

XVI. ker. KMSE - Vasas SC U22 29-32 (14-17)

Vasas: Kovács (kapus), Moharos 3, Pasqualetti 3, Tóth, Házi 5(2), Török 9(4), Szentkeressy 5.

Csere: Molnár (kapus), Lízer 3(1), Gyömörey 3, Pindák 1, Bihari, Bőhm, Fadhle, Pallagi, Porobic.

Kiállítás: 12 perc ill., 12 perc, Hétméteres: 3/3, ill.,8/7

Edzői értékelés: - Kicsit álmosan kezdtünk, de a félidőre háromgólos előnyt szereztünk, amit sikerült a meccs végéig megtartanunk. Csapatunkon érzékelhető volt az összeszokottság hiánya. Török Rebeka, Házi Veronika és Szentkeressy-Kovács Renáta voltak a legeredményesebbek a mérkőzésen.

2. forduló

Vasas SC U22 – FTC U22 33-30 (18-15)

Vasas: Kovács (kapus), Pindák 6, Pasqualetti 6, Pallagi 1, Házi 5(3), Török 8(4), Bab 3.

Csere: Rach (kapus), Szenkeressy 3, Gyömörey 1, Bihari, Fadhle, Nemes, Porobic.

Kiállítás: 14 perc ill., 10 perc, Hétméteres: 7/7, ill.,2/2

Edzői értékelés: - A kiemelkedően jó hozzáállás és lelkesedés háromgólos győzelmet eredményezett. Mindenki dicséretet érdemel a nyújtott teljesítményéért.

3. forduló

KASE - Vasas SC U22 23-38 (7-18)

Vasas: Kovács (kapus), Pindák 2, Pasqualetti 7, Tóth 2, Házi 6(2), Lízer 8(1), Bab 3(1).

Csere: Molnár (kapus), Gyömörey 4, Porobic 3(1), Bihari 1, Bőhm 1, Illés 1, Bálint, Fadhle.

Kiállítás: 10 perc ill., 4 perc, Hétméteres: 4/3, ill.,6/5

Edzői értékelés: - Magabiztos győzelmet arattunk. Lízer Dorottya, Házi Veronika és Pasqualetti Tímea volt a legeredményesebb az összecsapáson.

4. forduló

Vasas SC U21 – VS Dunakeszi 25-30 (13-13)

Vasas: Kovács (kapus), Pindák, Pasqualetti 1, Tóth 1, Házi 8(7), Török 4, Imrei 6.

Csere: Soltész (kapus), Lízer 3, Pallagi 1, Szenkeressy 1, Fadhle, Porobic.

Kiállítás: 8 perc ill., 4 perc, Hétméteres: 9/7, ill.,6/5

Edzői értékelés: - Rossz kezdés után hétgólos hátrányból sikerült a félidőre egyenlítenünk. A szünetet követően ismételten öt gólt lőtt az ellenfelünk, és előnyét a mérkőzés lefújásáig megtartotta.
Védekezésben és támadásban is sokat hibáztunk, de sajnos a korábban tapasztalt lelkesedés és tűz is hiányzott a lányok játékából. Reméljük, tanulunk hibáinkból, és folytatjuk a pontgyűjtést a bajnokságban.

5. forduló

Tatabányai SC - Vasas U22 26-38 (14-19)

Vasas: Kovács - Porobic 4, Pasqualetti 8, Házi 3, Tóth 8, Gyömörey 5, Szentkeressy 5.

Csere: Molnár (kapus ), Pindák 2, Bálint 1, Bihari 1, Fadhle 1, Illés.

Kiállítás: 6 perc ill 2 perc   Hétméteres: 2/2 ill 9/8

Edzői értékelés: - Jól kezdtük a mérkőzést, és a 14. percben már négygólos előnyt szereztünk. Eredményes támadó játékunknak köszönhetően a félidő végére a különbség tovább nőtt . A második félidőben ellenfelünk sokat hibázott támadásban, és ezt kihasználva előnyünket fokozatosan növeltük. Pasqualetti átlövésből volt eredményes míg Tóth biztos kézzel értékesítette a büntetőket. A meccs során mindenki pályára került, és a csapat jó játékkal 12 gólos győzelmet könyvelhetett el Tatabányán.

6. forduló

Vasas U 22 - Budakalászi SC 24-22 (13-9)

Vasas: Kovács (kapus), Porobic, Török 4, Pallagi 2, Lízer 2, Házi 5, Bálint 5.

Csere: Soltész (kapus), Nemes 6, Böhm, Gyömörey, Illés, Pasqualetti.

Kiállítás: 6 perc ill, 4 perc   Hétméteres 3/3 ill, 3/3

Edzői értékelés: - A mérkőzés elején felváltva estek a találatok.  A találkozó 10. percére sikerült 3 góllal elhúznunk, nagyrészt Nemes Nikolett eredményes szélső játékának köszönhetően. A második játékrészt jól kezdtük, majd a védekezésünk felpuhult, helyzeteink kimaradtak, és ellenfelünk elkezdett felzárkózni.  Az időkérés után rendeztük sorainkat és 7 gólosra növeltük előnyünket. Az utolsó periódus aztán megint ellenfelünknek sikerült jobban, előnyünk 2 gólra olvadt, de sikerült megnyernünk a mérkőzést. Ennél azonban kiegyensúlyozottabb és koncentráltabb teljesítmény kell a későbbiekben. A belső posztokon bátrabb és eredményesebb átlövő játékra van szükség, a szélsőink jól megoldották a támadó feladataikat, védekezésben viszont sokkal többet kell nyújtaniuk a jövőben.

7. forduló

Solymár SC - Vasas SC U22 25-25 (10-14)

Vasas: Soltész, Kovács (kapusok), Pindák 1, Pasqualetti 3, Házi 6, Lízer 3, Szentkeressy-Kovács 1, Illés 2, Fadhle, Gyömörey 4, Bálint 2, Nemes 1,

Kiállítások: 4 perc ill. 10 perc  Hétméteresek : 6/3 ill. 4/3

Edzői értékelés: - Jól kezdtük a mérkőzést, a 19. percben 10-3-ra elhúztunk. Ezután a csereként beálló játékosaink sajnos jó megoldásaik mellett több hibát elkövettek, a kezdő sorból pályán maradtak pedig fejben leengedtek. A félidőre előnyünk 4 gólra csökkent. A második játékrészben teljesítményünk tovább romlott. Az ötvenedik percben ellenfelünk már 3 gólos előnyre tett szert. Gyömörey beállításával támadásunk feljavult, és sikerült visszavennünk a vezetést. Az utolsó percben a játékvezetők, véleményem szerint több hibát elkövettek (passzív játéknál a hetedik átadáskor nem vették el a labdát Házi egyszerű faultjára, mely kapunktól kb 15 méterre volt, erre pedig büntetőt ítéltek) és ellenfelünk kiegyenlített. A mérkőzést megóvtuk, várjuk a szövetség döntését.

8. forduló

Vasas SC U22 - Kinizsi TTK   44-35 (23-13)

Vasas: Soltész, Molnár (kapusok), Bálint 2, Varjú 5, Leitner 13, Török 7, Kondrát 3, Bab 6, Böhm 1, Gyömörey 3, Illés 2, Nemes 1, Bihari 1,

Kiállítások: 4 perc ill. 2 perc  Hétméteresek: 3/3 ill. 2/2

Edzői értékelés: - A 10. percig ellenfelünk jól tartotta magát, majd félidőben már 10 góllal sikerült vezetnünk. A második játékrészben folyamatos cserék után hullámzó játékot produkáltunk. A védekezésben és a kapuban kell javítanunk a játékunkon. Támadásban Leitner, Bab, Török és Varjú játékával voltam kifejezetten elégedett.

9. Forduló

Rákosmenti KSK-Vasas SC U22 35-30 (20-22)

Vasas: Soltész, Pindák 4, Gyömörey 2, Házi 4, Török 6, Imrei 9, Illés 4, Fadhle 1
Kiállítás: 4 perc ill 2 perc  Hétméteres: 0 ill. 0

Edzői értékelés: - Az első félidőt gyenge támadójáték és határozatlan védekezés jellemezte. Különösen a beálló játékos elleni védőjáték nem működött. A második félidőben javultunk támadásban, de védekezésünk és kapusteljesítményünk nagyon rossz volt. Így a remélt győzelem elmaradt.

10. Forduló
Csépe Salgótarjáni SKC- Vasas SC U22 36-30 (13-15)

Vasas: Kovács, Pindák 5, Gyömörey 4, Házi 5, Török 8, Bab 4, Illés 3, Szentkeressy- Kovács 1

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc  Hétméteres: 8/7 ill. 3/3

Edzői értékelés: - A mérkőzésen több játékost nélkülözni kellett a keretből, ennek ellenére félidőben 2 góllal sikerült vezetnünk. Majd nagyon rosszul kezdtük a második félidőt és időkérésem ellenére sorban kaptuk a gólokat, valamint támadásban is sokat hibáztunk. Így pont nélkül tértünk haza.

11. Forduló

Vasas SC U22- Esztergomi Vitézek RAFC 30-33 (12-14)

Vasas: Kovács, Szatmári 4, Leitner 4, Lízer 6, Bab 7, Szentkeressy-Kovács 1, Illés 1 Fadhle 1, Bálint 1

Kiállítás: 2 perc ill. 12 perc      Hétméteres: 4/2 ill 4/3

Edzői értékelés: - Hazai pályán fogadtuk a több rutinos játékossal felálló ellenfelünket, bíztam fiataljaink gyorsaságában és abban, hogy jobb állóképességünk javunkra dönti el a mérkőzés kimenetelét. Ez nem így lett, elsősorban a gyenge védekezésünknek köszönhetően. A beálló elleni védekezést még sokat fogjuk gyakorolni az edzéseken.

12. forduló

Vasas SC U22- XVI. kerületi KMSE   34:23 (18:10)

Vasas: Kovács (kapus), Szentkeressy -Kovács 3, Pasqualetti 1, Házi 2, Török 5, Pindák 1, Pallagi 3, Fadhle 1, Günser 3, Nemes 2, Gyömörey 3, Varjú 3, Lízer 5, Illés 2

Hétméteres:5/4 ill 3/1  Kiállítás:6 perc ill 8 perc

Edzői értékelés: - Az első félidő 10. percéig felváltva estek a találatok, majd 11 gólt lőttünk, ellenfelünknek csak 3-at sikerült. Így 18:10 volt az eredmény javunkra amikor térfelet cseréltünk. A folytatásban 7 perc elteltével időt kellett kérnem, mert 6 gólt kaptunk zsinórban és a támadásainkat is elkapkodtuk. Rendeztük sorainkat és ennek eredményeként magabiztosan nyertünk.

13. forduló

FTC U22- Vasas SC U22  35:30 (18:14)

Vasas: Soltész (kapus), Szentkeressy-Kovács 1, Pasqualetti 3, Házi 7, Török 2, Günser 4, Pallagi 5, Fadhle 1, Leitner 3, Illés 2, Gyömörey 1, Tordy 1

Hétméteres:4/3 ill 6/6  Kiállítás:4 perc ill 4 perc

Edzői értékelés: - Ifjúsági csapatunk a hasonló korosztályú ellenfél otthonában játszotta soron következő mérkőzését. Ősszel hazai pályán sikerült nyerni és hasonló bravúrt szerettünk volna most is elérni. Lelkes és helyenként jó játék ellenére félidőben 4 gólos hátrányba kerültünk. A második játékrészt kiválóan kezdtük és 10 perc elteltével már 2 gól volt az előnyünk. A 45 percben egyenlített ellenfelünk és a mérkőzés végére 5 gólos különbség alakult ki az FTC javára. Ennek ellenére a lányokat dicséret illeti, jól küzdöttek. Házi, Pallagi és Günser játéka volt kiemelkedő.

14. forduló

Vasas SC U22-Kántor Anikó SE  31:21(16:11)

Vasas: Szentkeressy-Kovács 1, Pasqualetti 2, Házi 9, Török 7, Günser 3, Tordy 2, Illés 2, Gyömörey 1, Bálint 2, Leitner 2

Hétméteres:6/5 ill 2/2  Kiállítás:6 perc ill 4 perc

Edzői értékelés: - A mérkőzés már-már szokásos forgatókönyv alapján zajlott. Kiegyenlített játék után a félidő végére 5 gólos előnyre tettünk szert, majd a második félidő rossz kezdése után magára talál a csapat és a végeredmény 10 gólos győzelem. Házi és Török jó játékát tudnám kiemelni a csapatból.

15. forduló

VS Dunakeszi-Vasas SC U22   34:29 (19:15)

Vasas: Kovács (kapus), Günser 3, Pasqualetti 6, Házi 7 , Fadhle 1, Tordy 3, Tóth 1, Illés 1, Nemes 2, Gyömörey 5

Hétméteres:6/4 ill 3/2  Kiállítás: 4 perc ill 8 perc

Edzői értékelés: - Az FTC csapatával azonos pontszámmal, a bajnokság második helyén álló VS Dunakeszi otthonában játszottunk. Mivel a felnőtt csapattal azonos időpontban került a mérkőzés megrendezésre, ezért néhány játékos hiányzott a korábbi keretből. Fiatal csapatunk az egész mérkőzésen jó hozzáállással és lelkesen játszott, azonban Csuka semlegesítését nem tudtuk megoldani (11 gólt lőtt). A játék során a ziccereket és a büntetőt is elhibáztuk. Ha a tiszta gólhelyzeteket jobb százalékban értékesítjük akkor a győzelmet is megszerezhettük volna. A vereség ellenére a lányokat megdicsértem alakításukért.

16. forduló

Vasas SC U22-Tatabányai SC   30:22(18:11)

Vasas: Soltész (kapus), Bálint 1, Pasqualetti 5, Házi 3, Török 6, Günser 5, Tóth 1, Padla 2, Leitner 7

Hétméteresek: 7/6 ill 2/2  Kiállítás:8 perc ill 6 perc

Edzői értékelés: - A mérkőzés első részében a védekezésünk nem állt össze. Amint az feljavult fokozatosan elhúztunk ellenfelünktől és a félidőre 7 gólos előnyre tettünk szert. A második játékrészben mindenki játéklehetőséghez jutott, a végeredmény 8 gólos győzelem lett. A csapatból Leitner, Török, Günser és Pasqualetti eredményességét emelném ki.

17. forduló
Budakalászi SC- Vasas SC U22 34-37 (16-18)

Vasas: Soltész, Günser 5, Pasqualetti 8, Házi 6(3), Leitner 5, Bálint 4, Pallagi 3, Fadhle 1, Tordy 1, Illés 3, Gyömörey 1

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc Hétméteres: 0  ill. 4/3

Edzői értékelés: - Rossz kezdés után az első félidő 15. percétől játékba lendültünk. Jó védekezésünk eredményes támadójátékkal párosult. A második félidőben is mi irányítottuk a játékot és a végén a győzelem mellett a csapat kiváló teljesítményének is örültem. Pasqualqtti nagyszerűen játszott.

18. forduló

Vasas SC U22- Solymári SC    40:32 (18:16)

Vasas: Soltész, Günser 3, Litner 8, Házi 8(3), Lizer 5(1), Bálint 1, Pallagi 3, Fadhle 1, Tordy 1, Padla 1, Szentkeressy 8, Nemes 1

Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc     Hétméteres: 5/4 ill. 2/2

Edzői értékelés: - Az első 12 perc kiegyensúlyozott játékot hozott, majd fokozatosan felőröltük ellenfelünk játékerejét és 7 gólra növeltük előnyünket. Ezután jött a gyakran tapasztalt hullámvölgy és félidőre 2 gólra zárkózott a Solymár. A második félidő közepétől jó játékunk következtében egyre nagyobb különbség alakult ki a két csapat között. Házi, Szentkeressy-Kovács, Lízer és Leitner alakítását szeretném kiemelni.

19. forduló
Kinizsi TTK- Vasas SC U22  27:35 (12:13)

Vasas: Molnár, Günser 3, Leitner 7, Házi 3(1), Lízer 4, Szentkeressy-Kovács 3, Tordy 2, Gyömörey 1, Illés 5, Psqualetti 7

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc      Hétméteres: 0 ill. 3/1

Edzői értékelés: - Ellenfelünk az első félidőben jól tartotta magát és csak 1 gólos vezetésre tettünk szert. A második játékrész elején sikerült 10 gólt lőni és csak 1 gólt kaptunk. Ezzel el is dőlt a mérkőzés. Igyekeztem mindenkinek játék lehetőséget adni. Pasqualetti, Leitner és Illés remekül játszott.

20. forduló
Vasas SC U22 - Rákosmenti KSK    44:22  (21:14)

Vasas: Soltész (kapus), Günser 3(1), Leitner 5, Házi 7 (3), Török 1, Tordy 3, Bálint 2, Szentkeressy- Kovács 10, Bihari 3, Gyömörey 2, Pasqualetti 8

Kiállítás: 4 perc  ill 0 perc, Hétméteres: 4/4 ill 7/5

Edzői értékelés: - A mérkőzést 5 lőtt és 0 kapott góllal indítottuk. A játék folyamán voltak hullámvölgyek a csapat játékában, azonban végig diktáltuk a tempót. A végén megérdemelten nyertünk és mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez.

21. forduló
Vasas SC U22 - Csépe Salgótarján SKC  37:27 (21:13)

Kiállítás: 4 perc ill 0 perc     Hétméteres: 4/3 ill 4/4

Edzői értékelés: - Ellenfelünk az első félidő 26.percéig próbálta 3 gólos hátrányát ledolgozni. Azonban a félidő végén zsinórban lőtt 5 gólunknak köszönhetően tetemes előny birtokában mehettünk pihenni. A második félidőben tovább növeltük előnyünket a csapat, valamint Házi és Leitner jó támadó játékának köszönhetően.

22. forduló
Esztergomi Vitézek - Vasas SC U22      34:37   (16:22)

Vasas: Soltész (kapus), Günser 4, Gyömörey 2, Házi 12(4), Pasqualetti 5, Tordy 5, Illés 6, Fadle 3, Molnár

Kiállítás: 16 perc ill 8 perc    Hétméteres: 4/4 ill 5/4

Edzői értékelés: - A bajnokság 3. helyén álló Esztergomi Vitézek otthonát mindössze 9 fővel látogattuk. A mérkőzést jó védekezés utáni gyors indításokból szerzett könnyű gólokkal kezdtük. Ezután felváltva estek a találatok majd a félidő végén 4 gólt sikerült lőni zsinórban, így 6 gólos előny birtokában kezdtük meg a második játékrészt. Ellenfelünk nem adta fel és időnként durva védekezéssel az 50. percben kiegyenlített. A végjáték nekünk sikerült jobban, így mi tudtunk örülni a győzelemnek. A csapatból mindenkit szeretnék megdicsérni a küzdeni akarás miatt.