Dobos Sándor, 2019.04.28. | Labdarúgás

A Vasas csapata 3-2-re legyőzte a Kazincbarcikát az NB II vasárnapi fordulójában, ezzel négy fordulóval a bajnokság vége előtt egy pontra került a feljutást jelentő második helytől.

Merkantil Bank Liga, 34. forduló:

Vasas FC–Kazincbarcika 3-2 (2-1)
Szusza Ferenc Stadion, 1250 néző, vezette: Pintér Cs., (Kóbor, Király)

Vasas: Bősz – Talabér, Tóth B., Szivacski (Szilágyi, a szünetben), Murka (Hinora, a szünetben) – Kovács M., Lakatos, Szatmári (Bévárdi, 79.), Király B. – Birtalan, Balajti. Vezetőedző: Szanyó Károly

Kazincbarcika: Fila – Fótyik, Belényesi, Palmes – Kiss B. (Takács P., 75.), Oltean, Toma, Mikló – Tóth L., Szabó L. (Gábor, 87.), – Lukács R. (Kanalas, a szünetben). Vezetőedző: Gálhidi György

Gólszerzők: Balajti (7.), Király (24.), Birtalan (53.), illetve Oltean (36.), Belényesi (76.)
Sárga lap: Szivacski (22.), Hinora (66.), Talabér (75.), illetve Oltean (50.), Tóth L. (60.)

A gyirmóti – és az azt megelőző öt győzelemnek – köszönhetően két pontra jöttünk fel a feljutást jelentő második helyhez, így érthetően lelkesebbek lettek a Vasas-drukkerek az elmúlt napokban. Éppen ezért vártunk talán egy kicsivel több nézőt a vasárnapi, Kazincbarcika elleni találkozóra, igaz, a hűvösebb idő többeket visszatarthatott. (A mérkőzés előtt köszöntötték a pályán a pénteken bajnoki címet szerző röplabdacsapatunkat.)

Fotók: Vasas Attila

Nagy lendülettel vetette bele magát a Vasas a mérkőzésbe, gyakorlatilag az első perctől magához ragadta a kezdeményezést, és ennek gyorsan meglett az eredménye, Kovács Milán emelt a 16-oson belülre, ott Murka Benedek továbbította Balajti Ádám elé a labdát, a gólkirályjelölt pedig nem hibázott, 1-0!

Gyorsan egyenlíthetett volna Gálhidi György csapata, de a „blokkban” elakadt a lövés. Nem úgy Király Botond közeli lövése, amely egy mintaszerű támadás végén eredményezett gólt: Murka Benedek indította Birtalan Botondot, aki az alapvonalig vitte, beadott középre, Királynak csak be kellett passzolni, 2-0!

Kicsit megpihent aztán csapatunk, és a 36. percben egy váratlan lövéssel szépített a Barcika, Oltean hatalmas bombagólt ragasztott Bősz kapujába, nem nagyon lehetett védeni, 2-1. Egy perccel később egyenlíthetett volna a vendégcsapat, de ajtó-ablak helyzetben, 2 méterről fölébombázta a vendégek támadója a labdát. Még a félidő előtt kellett Bősznek védenie egy nagyot Palmes lövésénél, a támadás során Murka a földön maradt, le kellett támogatni a pályáról.

A szünetben kettőt is cserélt Szanyó Károly, Szilágyi Zoltán és Hinora Kristóf is beállt, Murka, illetve Szivacski Donát helyére.

Óriási Bősz-védéssel indult a második félidő, a csereként beállt Kanalas Toni küldte meg a labdát, figyelni kellett. A vendégvédők nem figyeltek, Hinora Kristóf indult meg remekül, indította Birtalan Botondot, aki maga elé tolta a labdát, abba beleért a vendégek védője, vagy a messzire kifutó kapusa, visszapattant támadónkra, onnan pedig vagy 15 métert haladt – a gólvonalon túlra, 3-1!

Kézben tartotta a meccset a Vasas, Hinora remekül adogatott középen, miközben a hazaiak egyik szurkolója hangosan küldött információt a pálya irányába: „a Gyirmót kiszállt, 3-0 a Siófoknak!”

Lehet, hogy kiszállt, de Belényesi Csaba gólja figyelmeztetés volt a 76. percben, hiszen még bő negyedóra hátravolt, és a 3-2 veszélyes helyzetet teremtett. Gyorsabban adogattak ekkora a vendégek, kellett a biztatás a lelátóról – jött is.

A végén rezgett a léc, de sikerült kihúzni, s így a győzelem, valamint a gyirmótiak siófoki veresége miatt egy pontra vagyunk a második helytől, amelyet a Tiszakécskét legyőző Kaposvár foglal el jelenleg.

1. ZTE 34 21   7 6 63-37 70
  2. Kaposvári Rákóczi 34 17   11 6 51-38 62
  3. Vasas FC 34 17 10 7 67-53 61
  4. Gyirmót 34 19 3 12 70-46 60
  5. Budaörs 34 18   3 13 54-40 57
  6. Békéscsaba Előre 34 16   9 9 50-37 57
  7. Soroksár SC 34 15   5 14 56-54 50
  8. ETO FC Győr 34 14   7 13 53-43 49