Dobos Sándor, 2019.04.27. | Vízilabda

Elveszítette a fontos bajnokit a VasasPlaket, így a kellemetlenebb forgatókönyv mellett következik a folytatás a bajnokságban.

E.ON OB I, alsóházi középszakasz, 8. forduló:

AVUS Szombathely–VasasPlaket 14-13 (4-5, 4-4, 4-1, 2-3)
Szombathely, vezette: Füzesi, Veilandics

AVUS: Kovács B. – Irmes P. 2, Polovic 1, Ekler B. 4, Kiss Cs., Baj 1, Basara 3. Csere: Horváth A. (kapus), Takács K., Takács J. 1, Garancsy 2, Hajmási, Kurucz. Vezetőedző: Matajsz Márk

Vasas: Jónás – Miklós L. 2, Sélley-Rauscher 2, Hegedüs G., Takács, Halek, Simon H. 3. Csere: Dévai (kapus), Bencz 1, Szabó B. 4, Hőna 1, Hajdu A., Major, Trombitás. Vezetőedző: Bóbis Máté

Gól/emberelőny: 10/21, illetve 9-16
Ötméteresek: -, illetve 0/1
Kipontozódott: Takács K. (26.), illetve Major M. (15.), Hőna (22.), Takács B. (29.), Hajdu A. (32.)

Mindenképpen a középszakasz legfontosabb mérkőzése lett az utolsó fordulóban lejátszott szombathelyi bajnokink. Ahogyan beharangozó írásunkban jeleztük, ez a meccs volt hivatott arról dönteni, hogy milyen szájízzel fejezzük be a bajnokságot. Nem mindegy ugyanis, hogy a kiesés elkerüléséért kell harcolni május végén, június elején, vagy kicsit hamarabb a 9. helyért csatázni.

A forduló előtt a pozitívabb forgatókönyvben bíztunk nyilván, és várakozásainkat aztán erősítette, hogy az UVSE 6-5-re kikapott kora délután a Szentestől. Ez azt jelentette, hogy egy győzelemmel a 12. helyet szereztük volna meg a középszakasz végén, így az alsóház „felsőházába” jutottunk volna.

Nos, gólerősen kezdtünk elöl és hátul is, de az első negyedben folyamatosan mi tartottunk előrébb, 5-4-re hoztuk a szakaszt. A két csapat előző találkozóján 8-6-os szombathelyi siker született, majdnem egy negyed alatt elértük tehát a korábbi gólszámot. 6-5-nél vezetett először az AVUS Polovic Krisztián emberelőnyös góljával, de Szabó Bence reagált rá, második góljával egalizált.

Simon Henriknek is ment a góllövés, 7-6 után harmadik találatával egyenlített ismét, már a második negyed közepén sejthető volt, hogy nagy izgalmak várnak ránk a legvégéig. Nyilván a hazaiak is akartak az eséllyel élni, hiszen az UVSE vereségével előttük is kinyílt az ajtó a 9-12. helyhez.

8-7-es hazai vezetés után előbb Miklós Levente, majd Sélley-Rausher Domonkos lőtt akciógólt, a 17 gól már-már végeredményt sejtetett, de még előttünk állt két negyed!

Elég gyorsan jött az újabb gól a fordulás után is (9-9), majd a negyed harmadik percében a hazaiak elveszítették legrutinosabb játékosukat, Kiss Csabát cserével szórták ki. Hajdu Attila harcolta ki a fórt (nem először a meccsen), és aztán Hőna Dávid értékesítette is a lehetőséget, 10-9-re vezetett a VasasPlaket.

Dévai Kristóf védte ekkor már a mi kapunkat, és egy labdaszerzés után Garancsy András lövésénél jó helyen volt, fontos fórt hagytak ki a hazaiak. Nem úgy nem sokkal később, előbb a fiatal Ekler Bendegúz (a negyedik gólja volt), majd Ivan Basara lőtt emberelőnyös gólt, 11-10-re ment az AVUS. Szabó Bence hagyott ki egy nagyon fontos 5 méterest ezt követően, miközben Major Martin után Hőna Dávid is kipontozódott. Labdát vesztettünk kisvártatva emberelőnyben, majd Basara harmadik góljával már kétgólos mínuszban voltunk (10-12). Összességében 4-1-re vesztettük el ezt a negyedet, kezdett tehát melegedni a helyzet.

Baj Marcell már háromgólosra növelte a szombathelyi előnyt a zárónegyed elején, Bencz Rolf 5 perccel a vége előtt szépített (13-11), majd három perccel a vége előtt Takács Bálint is kipontozódott (21 alkalommal került emberelőnybe egyébként a hazai csapat). Irmes Pál akciógólja aztán a kegyelemdöfést jelentette a VasasPlaket szempontjából, és bár Szabó Bence a negyedik góljával szépített, a vége vereség – 14-13-ra nyerte a mérkőzést a Szombathely.

Mindez azt jelenti, hogy csapatunk nem élt a lehetőséggel, pedig a kezében volt. Keserű a szánk íze, merthogy a folytatásban a 13-16. helyek valamelyike lesz a miénk. Ahhoz, hogy az osztályozót (15. hely) vagy a kiesést (16. hely) elkerüljük, a Kaposvárt kell felülmúlni az első helyosztó párbajban, amely 1-4-ről indul az egyik fél hetedik megszerzett pontjáig…

Bóbis Máté vezetőedző
"Az utolsó találkozón szerettük volna biztossá tenni a jobb helyezést. Le a kalappal mindkét csapat előtt, mert nagy csatát vívtak a játékosok. Ami hetek óta nem sikerült, sajnos, most sem jött össze, de dolgozunk tovább."