Magabiztosan győzte le a Vasas Akadémia az MTK-t az alsóházi rájátszásban.

VASAS AKADÉMIA–MTK BUDAPEST 85–64 (25–17, 21–12, 28–14, 11–21)

Pasaréti út, 50 néző. V: Tőzsér, Győrfy R., Válé

Vasas: Bach 6, Dombai 8, Tóth O. 17/3, Varga A. 9/3, Heljics 13/3. Csere: Böröndy V. 10, Karakasevics 6, Szmailbegovics 2, Vukov 3, Budácsik 5, Madár K. 3, Boros B. 3. Edző: Földi Attila

MTK: Czirják 10/6, Bernáth, Süle10, Szabó F. 15, Hegedűs J. 10. Csere: Szeitl 4/3, Wéber 6, Pusztai S. 2, Koch, Szabó B. 7/3, Gróf T. Edző: Nagy Dóra

Az eredmény alakulása: 4. perc: 13–9. 7. p.: 19–13. 13. p.: 27–19. 18. p.: 42–28. 23. p.: 54–35. 27. p.: 67–37. 34. p.: 78–48. 38. p.: 83–59

A női NB I alsóházi rájátszásában ezúttal hétközi fordulóra került sor, amelyben az MTK együttese látogatott Pasarétre.

Az előzetes esélyek alapján bizakodva várhattuk a fővárosi derbit, ám ami ennél is jobb dolog, hogy ezt már két negyed alatt jócskán sikerült igazolni.

Földi Attila lányai eleinte kicsit kapkodva játszottak, ám a szünetben már 17 ponttal vezettek, így a meccs második fele az örömkosárlabdáról szólt, amely során minden benevezett játékos pályára tudott lépni. Tóth Orsolya teljesítményét külön is kiemelhetjük, ő egymaga tizenhetet vállalt a nyolcanvöt Vasas-pontból.

A mérkőzés után Földi Attila vezetőedző így nyilatkozott: - Kicsit döcögősen kezdtük a mérkőzést, utána azonban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk. Örülök, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott, ráadásul a pályára lépők éltek is ezzel.