A PVSK 11-6-ra legyőzte a VasasPlaket csapatát az alsóházi középszakasz utolsó előtti fordulójában.

E.ON OB I, alsóházi középszakasz, 7. forduló:

PVSK-Mecsek Füszért–VasasPlaket 11-6 (2-1, 6-2, 2-2, 1-1)
Pécs, vezette: Csanádi, Veilandics

PVSK: Józsa – Zerinváry, Csacsovszky A. 3, Csacsovszky E. 2, Chilkó 1, Rakonjac 3, Krizsán. Csere: Horváth Zs., Csaba 2, Turnai A., Jakab D., Gál, Opacak. Vezetőedző: Lukács Gergely

Vasas: Jónás – Bencz 3, Miklós L. 3, Hegedüs G., Simon H., Takács B., Halek. Csere: Dévai (kapus), Szabó B., Trombitás, Sélley-Rauscher, Hőna.  Vezetőedző: Bóbis Máté

Gól/emberelőny: 1/9, illetve 0/9
Ötméteresek: 0/1, illetve 1/1
Kipontozódott: Hegedüs G. (22.)

A Vasas némi meglepetésre a Komjádiban 9-5-re legyőzte a PVSK-t a középszakasz elején, azóta viszont kisebb, vagy inkább nagyobb hullámvölgyben van csapatunk. Éppen ezért nem mi voltunk az esélyesei a keddi bajnokinak, amely a hetedik forduló volt már a bajnokság ezen szakaszában.

A pécsieknek muszáj volt nyernie (nekünk is), elvégre legutóbb kikaptak az UVSE-től (ez nekünk sem jött jól), kezdtek leszakadni az alsóház listavezetőjétől, a Szentestől, márpedig a 9-12. helyekért vívott párharcokban a 9. és a 10. helyezett kezdheti otthon a csatákat.

A Vasasnak viszont azért volt fontos ez a bajnoki, mert jelenleg nem úgy áll, hogy részt vehet majd a fent említett csatározásokban. Nos, bár a meccs elején rögtön kettős emberelőnybe került a PVSK, végül nem tudta kihasználni az első fórt, és az egész találkozón gyengélkedett az emberelőnyök kihasználásában mindkét fél. Akciógól hozta meg a pécsi vezetést Chilkó Márton révén, ezt Bencz Rolf egyenlítette ki (1-1). Csaba Márton újra előnybe hozta a hazaiakat, s mivel ezután 8 perces Vasas-gólcsend következett, a hazaiak pedig sorra lőtték az akciógólokat, a második negyed 5. percére 6-1-es, majd a Bencz Rolf büntetője után érkező választ követően 7-2-es hazai előny halmozódott fel.

A félidőben 8-3-ra vezetett a PVSK, s bár a második játékrészt egálra hozta ki csapatunk, az a 6-2-es második negyed végzetesnek bizonyult.

Nem feltétlen jelent jót, ha csak két játékos szerez gólt egy meccsen, most ez így történt a mieinknél, Bencz Rolf és Miklós Levente 3-3 találata jelentette a vasasos góltermelést ezúttal.

A vereség azt jelenti, hogy a VasasPlaket nehéz helyzetbe került a legjobb 12-be jutás tekintetében – ezt az alábbi tabella mutatja jól. Szerdán a jelenleg mögöttünk álló UVSE a KSI-vel játszik, a Szombathely Tatabányára látogat, míg az utolsó fordulóban UVSE-Szentes és Szombathely-Vasas mérkőzéseket rendeznek.

Bóbis Máté, a VasasPlaket vezetőedzője:
„Ha ránézünk a tabellára, akkor láthatjuk, hogy nekünk ez egy nagyon fontos mérkőzés volt. Szerettünk volna pontot, pontokat rabolni. A mérkőzés a második negyedben eldőlt, le kell vonni a tanulságokat ebből a meccsből. Van erre másfél hetünk, hogy ezen dolgozzunk és azon, hogy újra jobb teljesítményt nyújtsunk.”

Bencz Rolf, a VasasPlaket játékosa:
„Szeretnék gratulálni a Pécsnek, mert kiválóan játszottak, végig kontrollálták a mérkőzést. Tőlünk kellett volna egy-két kimagasló egyéni teljesítmény, de ez most hiányzott. Csalódott vagyok és dühös az egész játék képe miatt.”