Ismét nyerni tudott a Vasas Akadémia otthonában az ELTE-BEAC Újbuda, amelynek amerikai légiósa 39 pontot szerzett szombaton délután.

NB I/A csoport, a 9-12. helyért:

Vasas Akadémia–ELTE-BEAC Újbuda 78-86 (21-25, 23-20, 14-17, 20-24)

Vasas: Bach 15/12, Dombai 11/9, Tóth O. 7/3, Heljic 16, Karakasevic 8. Csere: Böröndy 6, Vukov 8/6, Varga A. 7/3, Smailbegovic, Budácsik. Vezetőedző: Földi Attila

BEAC: Laklóth 11/3, Kostowicz 39/3, Dúl 2, Szabó D. 15/6, Beckley 10. Csere: Kovács V. 4, Galántai 3/3, György 2. Vezetőedző: Balogh Judit.

A 24 éves amerikai Stephanie Emma Kostowicz 39 pontot dobott tehát a Vasasnak ezen a mérkőzésen, és szembetűnő, hogy 18 pontot ebből büntetőkből szerzett, 26 kísérletből egyébként. Az már az alapszakasz utolsó körében világossá vált, hogy ő, valamint az új-zélandi Beckley kulcsszerepet játszik a BEAC csapatában, utóbbi most 10 ponttal jelentkezett.

A mieink ezzel együtt próbáltak visszavágni az újbudai csapatnak, amely legutóbb a playoffban szereplés lehetőségétől fosztotta meg őket. Valami viszont nem működött a védekezésben, és ezt a vendégek kihasználták, ismét.

Túl nagyra nem nyílt az olló egyébként a meccsen, bár vezettünk is 11 ponttal már (legutóbb 18-cal is, onnan lett 71-71, emlékezhetünk), ezt időkérés után dolgozta le a vendégcsapat. Amely aztán a negyedik negyedben 10 ponttal húzott el, ők ekkor vezettek a legnagyobb különbséggel. Kicsit még visszakapaszkodtunk, de fordítani nem sikerülhetett ekkor már.

„Rendkívül gyengén védekeztünk, minden mérkőzésen van egy pár perces totális kihagyásunk, amit a BEAC minden egymás ellen játszott mérkőzésen kihasznált. Ma sikerült őket egy picit megszorítanunk, de sajnos, ez csak erre volt elég, fordítani nem tudtunk” – fogalmazott Földi Attila vezetőedző a csapat hivatalos weboldalán a meccset értékelendő.

A 15 pontos, négy triplát szóró Bach Boglárka így összegzett: „Nehezen ébredtünk fel, és ezért nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy kellett volna, ez pedig kihatott az egész mérkőzésre. Védekezésben volt egy jó periódusunk, amivel egy nagyobb előnyre tudtunk szert tenni, ám amint alábbhagyott a lendület, futnunk kellett az eredmény után.”