Dobos Sándor, 2019.04.13. | Vízilabda

Bár 7-7 is volt nem sokkal a vége előtt az állás a szentesi sportuszodában, végül a VasasPlaket kikapott a hazaiaktól.

E.ON OB I., középszakasz, az 1. fordulóból elhalasztottmérkőzésen:

Metalcom-Szentes–VasasPlaket 10-8 (1-2, 3-0, 3-5, 3-1)
Szentes, vezette
: Tóth I., ifj. Kenéz

Szentes: Meixner – Kókai, Nagy M. 2, Vörös V. 3, Pellei F., Somogyi, Chrysopathis. Csere: Kiss K. 3, Pellei K., Tóth Gy. 1, Hegedűs B., Kuzmenko 1. Vezetőedző: Pellei Csaba

Vasas: Jónás – Bencz 3, Sélley-Rauscher 1, Hegedüs G. 1, Simon H. 1, Hőna, Halek 1. Csere: Miklós 1, Szabó B., Trombitás, Hajdu A., Takács B. Vezetőedző: Bóbis Máté

Gól/emberelőny: 0/8, illetve 4/6
Ötméteresek: 0/1, illetve-
Kipontozódott: Hőna (12.)

Nagyon fontos lett volna győznie a Vasasnak Szentesen, mert a középszakaszban nagyon nagy a csata a legjobb 12-be kerülésért. A Tatabánya, a Szombathely, az UVSE és a mieink küzdenek nagy erőkkel, hogy a Szentes és a PVSK mögött (akik viszonylag nagyobb pontelőnnyel bírnak), becsússzanak az alsóház legjobb négy csapata közé.

A szentesiek a Komjádi-uszodában 10-5-re tudtak nyerni nem is olyan régen, akkor nagyon nem ment a Vasasnak. Ezúttal viszont jobban kezdtünk, a meccsen három gólig jutó Bencz Rolf, valamint Halek Márton góljaival 2-1-re nyertük az első negyedet. A másodikban öt perc telt el, mire fel tudtunk jegyezni egy kapura is tartó Vasas-lövést, ekkor már 3-2-re a Szentes vezetett, s még egy góllal rá is tettek, a nagyszünetben 4-2-re vezettek.

Amíg a második szakaszban nem sikerült betalálni, a harmadikban ötször is, ez is jelzi a játékunk hullámzó jellegét. Már csak azért is, mert a negyed utolsó három percében jött össze egy 3-0-s roham, ezzel 7-7-tel fordulhattunk az utolsó nyolc percre.

A korábban a Vasasban szereplő Kiss Kristóf harmadik (!) góljával megszerezte a vezetést a Szentes, majd a fiatal Tóth Gyula is betalált, 9-7-nél még majdnem 5 és fél perc volt hátra. Jól működött azonban a hazaiak védekezése, Bencz Rolf a blokkba, Sélley-Rauscher Domonkos a jól védő Meixner Marcellbe lőtte a labdát. Bezzeg Vörös Viktor (szintén egy ex-vasasos pólós) nem hibázott, 10-7-nél elúszott a meccs.

Még sikerült szépíteni, de a pontszerzés nem jött össze.

Kemény két idegenbeli mérkőzés maradt a középszakaszból, Pécsen és Szombathelyen kell pontokat gyűjteni.

Bóbis Máté, a VasasPlaket vezetőedzője: "Gratulálok a Szentesnek, volt reális esélye annak, hogy pontot vagy pontokat szerezzünk ezen a mérkőzésen, de sajnos, ez nem sikerült. Összességében - és ez kicsit furán hangozhat - nagyon sok pozitvíumot láttam a csapatom játékában, annak ellenére, hogy nem szereztünk pontot. Még van két lehetőségünk, hogy javítsunk, mindent meg fogunk tenni ezért."