Dobos Sándor, 2019.04.10. | Vízilabda

Fontos három pontot szerzett a VasasPlaket a bajnokság középszakaszának szerdai mérkőzésén.

E.ON OB I, középszakasz, 6. forduló:

VasasPlaket–KSI SE 10-5 (3-1, 3-1, 3-2, 1-1)
Komjádi-uszoda, vezette: Marjay, Ercse

Vasas: Dévai – Miklós L. 3, Hegedüs 1, Sélley-Rauscher 3, Halek, Simon H., Takács. Csere: Szabó B. 1, Bencz 1, Hajdu A., Hőna, Vogel Simon 1, Mátyók. Vezetőedző: Bóbis Máté

KSI: Grieszbacher – Tóth B. 2, Bóbis B., Schmölcz, Lantos 1, Turnai B., Horváth Á. Csere: Bányai (kapus), Dávid, Hevesi, Vékony, Gábor 2, Rádli, Pető. Vezetőedző: Horváth János

Gól/emberelőny: 5/8, illetve 1/6
Ötméteresek: 0/2, illetve -
Kipontozódott: Horváth Á. (23.)

Kötelező volt megszereznie a három pontot a Vasasnak, mert nem lehet más a cél, mint bejutni a 9-12. helyekért vívott szakaszba. A két csapat első találkozóján szoros csatát figyelhettünk, de a végén a mieink a maguk javára fordították az eredményt.

Jobban kezdte a Vasas a mérkőzést, 3-1-re meg is nyerte az első negyedet, a védekezésünk rendben volt, ráadásul az egyetlen vendéggólnál is érezte az irányt az egész meccsen remekül védő Dévai Kristóf, végül épphogy átért a labda a gólvonalon. A második negyedben is uraltuk a játékot, Sélley-Rauscher Domonkos és Bencz Rolf góljaival már 5-1-re vezettünk, és a folytatásban sem kellett izgulnia a Vasas szurkolóinak.

A negyedik negyedre 9-4-es állással mehettünk, nem igazán forgott veszélyben a győzelem. Miklós Levente és Sélley-Rauscher Domonkos vívott egyébként gólpárbajt a meccsen, végül egálra végeztek egymással.

A vége 10-5-ös siker, a KSI ezzel együtt tartotta magát, és a 17 éves Gábor Lőrinc két gólja külön is említést érdemel.

Legközelebb Szentesen játszik a VasasPlaket, méghozzá szombaton, akkor pótoljuk az 1. fordulóból elmaradt mérkőzést.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!