Dobos Sándor, 2019.03.23. | Vízilabda

Csalódást keltő eredmény született a vízilabda-bajnokság szombati játéknapján: a VasasPlaket 10-5-re kikapott a Szentestől.

E.ON OB I, középszakasz:

VasasPlaket–Metalcom-Szentes 5-10 (1-2, 2-4, 1-1, 1-3)
Komjádi-uszoda, 100 néző, vezette:
Kovács Cs. T., Kovács S.

Vasas: Jónás – Miklós L. 2, Hegedüs G. 1, Halek 1, Sélley-Rauscher, Takács B., Simon H. Csere: Hőna, Bencz 1, Hajdu A., Vogel Simon, Szabó B.. Vezetőedző: Bóbis Máté

Szentes: Meixner – Pellei F. 3, Vörös 2, Nagy M. 3, Hegedűs B., Somogyi, Athanasios 1, Csere: Kiss K., Kókai, Bozó 1, Tóth Gy., Kuzmenko. Vezetőedző: Pellei Csaba

Gól/emberelőny: 2/12, illetve 3/12
Ötméteresek: 1/2, illetve 2/2
Kipontozódott: Hőna (25.), illetve Kókai (21.)
Kiállítva cserével: Hajdu A. (29.)

A Szombathely elleni vereség után szüksége volt a pontokra a Vasasnak, már csak azért is, mert az UVSE 11-11-es döntetlent ért el szombaton, éppen a Szombathely vendégeként. Besűrűsödhet tehát az alsóház, az egy pont már kevés a helyzetünk stabilizálására.

Az ex-vasasos Vörös Viktor szerezte meg a vezetést, a vendégek bátran lövöldöztek egyébként, ennek is volt köszönhető, hogy a második negyed elején már 3-1-re vezettek. Bencz Rolf és Miklós Levente góljaival egyenlítettünk, de megint a szentesiek percei következtek.

Pellei Frank vezérletével (és két góljával) 6-3-ra mentek a vendégek és két perccel a nagyszünet előtt az édesapa, Pellei Csaba időkérése után már a plusz négyért támadhattak. Végül újabb gól nem született, de nyomasztóként hatott, hogy nem nagyon tudtunk a támadások során hatékonyak lenni.

Fotók: Vasas Attila

És ez a tendencia a fordulás után is folytatódott, meg kell jegyezni, hogy a kapufát is sokszor eltaláltuk, illetve Meixner Marcell is jól védett, csakúgy, mint ahogyan a vendégek blokkja is jól működött. Nagy Márton büntetőjével már 7-3 volt a Szentesnek, nagy hajrára volt szükség a maradék 12 percben.

Lassacskán kezdtünk csak zárkózni, de Miklós Levente gólja után még élt a remény. Nem sokkal később Szabó Bencét kellett ápolni, szerencsére az ijesztő jelenet után már saját lábán hagyta el az uszodát a Vasas játékosa. Kimaradt aztán 5 perccel a vége előtt egy büntető, így eldőlni látszott a bajnoki.

El is dőlt, az igazat megvallva simán nyert a Szentes ezen az estén, ráadásul az utolsó gólt két másodperccel a vége előtt a tavalyelőtt még a Vasasban játszó fiatal Bozó Péter szerezte.

Nagy javulásra van szükség a folytatásban.