Jenkei Dániel, 2019.03.17. | Kosárlabda

Két negyeden át tartottuk a lépést friss Euroliga-négyesdöntős ellenfelünkkel szemben.

Sopron Basket–Vasas Akadémia 88–40 (14–13, 21–11, 24–12, 29–4)
Sopron, 600 néző. Vezette: Hervay, Tóth, Esztergályos

SOPRON: Turner 9, Dubei 21/9, Czukor 6, Crvendakics 13/3, Határ 16. Csere: T. Jovanovics 8, Zahui 3, Weninger 10/6, Honti, Varga Kamilla, Casas 2. Edző: Roberto Íniguez

VASAS: Böröndy 4, Tóth Orsolya 2, Bach 13, Varga Aliz 5, Karakasevics 1. Csere: Vukov 8/6, Heljic 4, Szmailbegovics, Budácsik 3, Boros, Madár. Edző: Földi Attila

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–2. 5. p.: 4–5. 10. p.: 14–13. 12. p.: 16–18. 15. p.: 25–20. 18. p.: 32–20. 20. p.: 35–24. 22. p.: 39–26. 25. p.: 44–33. 28. p.: 52–33. 30. p.: 59–36. 32. p.: 66–36. 35. p.: 73–40. 38. p.: 82–40. 40. p.: 88–40

Ritkán igaz a sportban, hogy egy csapat nem nyerni érkezik valahova, de most nagyjából ez volt a helyzet, hiszen a Vasas Akadémia fiatal csapata az Euroligában menetelő, klasszisokkal teletűzdelt Sopron otthonába látogatott.

Az első negyedben ennek ellenére vezetni is tudtunk, és mindössze egy ponttal zárták jobban a vendégek ezt a periódust.

A második és harmadik negyedben azért már kijött a különbség, de igazán csak az utolsó tíz percben nyílt szét a meccs, és a hazaiak végül negyven pont fölé tudták vinni a különbséget.

A mieink edzője, Földi Attila elmondta a meccs után, hogy az első két negyedben látottakkal elégedett volt, harcolt a csapat, és volt tartása a csapatának. Szerinte, ha a sikerült volna azt a teljesítményt nyújtani a találkozó második felében is, akkor benne lehetett volna a szorosabb eredmény is a mérkőzésben.

Jövő héten a Zalaegerszeggel találkoznak a mieink, majd a BEAC ellen zárjuk az alapszakaszt. Utóbbi meccs vélhetően kulcsfontosságú lesz a rájátszást érő első nyolcba kerülés szempontjából.

(fotó: Tóth Zsombor)